Efemerideak

Getxoko kirol historiako gertaera garrantzitsuak.

2022/07/31. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Bolue Kirol Elkarteko Irene Pera igerilariak urrezko domina bat lortzen du 200 metro Libretan eta brontzezko domina bat 200 metro Estiloetan Logroñon lehiatutako Udako Haur mailako Espainiako Txapelketako azken ihardunaldian.
 
2022/07/31. TXIRRINDULARITZA. Juan Ayuso (UAE) Getxoko 77. Zirkuituaren garailea izendatzen da
 
 
2022/07/29. IGERIKETA. Irene Perak (Getxo IW) irabazi ditu Bizkar estiloko 100 metroetako Espainiako txapelduna Logroñon jokatzen ari den Udako Haur Mailako Espainiako Txapelketan

2022/07/28. IGERIKETA. Irene Perak (Getxo IW) zilarrezko domina lortu du Logroñon jokatzen den Udako Haur Mailako Espainiako Txapelketako 100 metro libreetako proban.

2022/07/24. ERRUGBIA. Ariane Torrontegi eta Barbara Plá Getxo RT taldeko jokalariek zilarrezko domina lortu zuten Txekiar Errepublikan jokatu zen 18 urtez azpiko 7. Europako Errugbi Txapelketan. Barbarak hautatzaile gisa egin zuen.

2022/07/18. HONDARTZAKO ESKUBALOIA. Emakumezkoen CB Romo txapelketa Euskadiko senior txapeldun izendatu da Orion (Gipuzkoa). Gizonezkoen taldea txapeldunorde izan zen.

2022/07/10. TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejok (Ineos GrenadIers) bigarren postua lortu du Frantziako Tourreko 9. etapan

2022/06/19. BELA. José Azqueta Espainia Kopako J-80 mailako txapeldunordea izendatzen da Biobizz ontziarekin Santanderreko badian lehiatutako proban.

2022/06/12. ERRUGBIA. Getxo Rugby Taldearen jokalariak diren Garazi Goikoleak eta Maider Arestik brontzezko domina  eskuratzen dute Euskadiko selekzioarekin Espainiako Erkidegoko Txapelketan.

2022/06/12. PADELA. Romo Futbol taldearen jokalaria den Aitor Fernández Euskadiko Padel Kimu mailako txapelduna izendatzen da Donostian Alejandro Bilbaorekin bikotea osatzen.    

2022/05/28. ERRITMIKO GIMNASTIKA. Julene Erañak urrezko domina eskuratzen du Euskadiko Txapelketako Xingola mailan eta bigarren tokia taldekako mailan Gasteizko Abetxuko auzoan lehiatutako txapelketan.

2022/04/24. IGERIKETA. Getxo Swim Camp Taldeko Fernando Téllez igerilariak hiru Espainiako Errekorrak hautsi ditu 3.000, 1.500 eta 800 metro Libretan, eta bi urrezko domina, 3.000 eta 800 metro Libretan, eta zilarrezko domina bat, 1.500 metro Libretan, lortu ditu Bartzelonako Mataró hirian lehiatutako Espainaiko Distantzia Luzeko Master Txapelketako hirurogei urte baino gorakoago mailan.

2022/04/14. TXIRRINDULARITZA. Eiser Hirumet taldeko Ander Ganzabal 23 urtez azpiko  Bizkaiko Txapelduna izendatzen da Durangon lehiatutako proban. 

2022/04/09. TENISA. Fadura Tenis taldeko Bosco Fernández de Larrea Euskadiko Junior mailako Txapelduna izendatzen da Jolasetan lehiatutako txapelketan finalean irabaztean Lukas Cabueri 6-3, 3-6 eta 6-3 emaitza batekin.

2022/04/03. FUTBOLA. Bizkerre Neskeen Lehen Taldea Lehen Nazional mailako Txapelduna izendatzen da Arratia taldeari irabazi ondoren 2-1 emaitza batekin.

2022/03/20 ERRUGBIA. Bittor Aboitiz eta Kerman Aurrekoetxea jokalari getxotarrak Europako Txapeldunordeak izendatzen dira Espainiako selekzioarekin Georgiako selekzioaren aurrean galtzean 49-15 emaitza batekin Tiblisin jokatutako norgehiagokan.

2022/03/19. TENISA. Club Tenis Fadura Euskadiko Junior mailako Txapelduna izendatzen da Faduran lehiatutako finalean Playas de Getxo Tenis taldeari iraabztean 4-1 emaitza batekin.

2022/03/13. FUTBOLA. Bizkerre Neskeen Lehen Taldea hirugarren mailara igotzea lortzen du Añorga taldeari irabazi ondoren Boluen 2-1 emaitza batekin.

2022/03/13. ERRUGBIA. Jon Zabala aurrelari getxotarra 2013ko Frantziako Munduko Txapelketarako sailkatzen da Espainiako selekzioarekin Portugaleko selekzioari irabazi ondoren Madrilen 33-28 emaitza batekin.

2022/03/12. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Bolue Kirol Elkarteko igerilaria den Irena Perak brontzezko domina lortzen du ehun metro Bizkarrean Kadiz lehiatutako Haur mailako Neguko Espainiako Txapelketan.

2022/03/01. ARRAUNKETA. Raspas Arraun Taldeko Virginia Díazek 2021eko Getxoko Kirolari Onenaren Saria eskuratzen du.

2022/02/26-27. BORROKA. Naiomi Matthewsek bi urrezko domina lortzen ditu Espainiako Txapelketako Grappling eta Grappling GI maileetan.

2022/02/22. SURFA. Natxo González Punta Galea Challengeko garailea izendatzen da.

2022/02/19. ARRAUNKETA. Raspas Arraun Taldeko Virginia Díazek urrezko domina lortzen du Espainiako Distantzia Luzeko Txapelketako Skiff mailan eta bere taldekidea den Aitor Blancok brontzezko domina eskurtazen zuen Junior mailako Skiff mailan.

2022/02/05. PISTAKO TXIRRINDULARITZA. Punta Galea Taldeko Aimar Gorriño-beaskoak brontzezko domina eskuratzen du Euskadiko Junior Txapelketan.

2022/02/05. BELAR HOCKEYA. Rafa Vilallongak bere debuta egin du Espainiako absoluto mailako selekzioarekin Valentzian lehiatutako FIH Pro Leagueko norgehiagokan Ingalaterrrako selekzioaren aurrean eta 2-3 emaitza batekin amaitzen zela.

2022/01/16. FUTBOLA. Oier Zárraga Superkopako txapeldun ordea izendatzen da Athletic taldearekin Riad-en lehiatutako finalean 2-0 emaitza batekin galdu ondoren Real Madril taldearen aurrean

2021/12/29. ARETO HOCKEYA. Gaztetxo mailako Jolaseta Mutilen Taldea hirugarren tokian sailkatzen da Kastelloko Oropesa del Mar herrian jokatutako Espainiako Txapelketan. Gainera, talde getxotarraren jokalaria den Juan Vilallonga Txapelketako jokalaririk onena izendatu dute.

2021/12/19. ERRITMIKO GIMNASTIKA. Julene Eraña getxotarrak brontzezko domina lortzen du Sakoneta Gimnasia Erritmiko Taldearekin Iruñeako Navarra Arena lehiatutako Espainiako Taldekako Txapelketan.

2021/12/08. BELAR HOCKEYA. Gazte mailako Jolaseta Mutilen taldea Espainia Kopako Txapelduna izendatzen da Club de Campo taldeari irabaztean finalean 1-3 emaitza batekin Pozuelon lehiatutako Txapelketan.

2021/12/04. JUDOA. Nikola Gurtubayk zilarrezko domina bat eskuratzen du Madrilen lehiatutako Espainiako Haur mailako Eskolako Txapelketako 38 kilo azpiko mailan finalean galdu ondoren Pau Vigueras kataluinarraren aurrean.

2021/11/13. ERRUGBIA. Getxo Rugby Taldeko jokalaria den Pablo Gómez Europako 20 urtez azpiko Txapelduna izendatu da Espainiako selekzioarekin Europako txapelketako  finalean Portugaleko selekzioari irabaztean 9-15 emaitza batekin Coimbran lehiatutako norgehiagokan.

2021/10/30. BORROKA. Naiomi Matthews GRAPPLING mailako Munduko Txapelduna izendatzen da Serbiako Belgrado hirian lehiatutako Munduko Txapelketako finalean Kristina Zhurabekova kazajarrari sumisioz irabaztean.

2021/10/30. BOXEOA. Jon Míguezek Espainiako Wélter Pisuko titulua berresten du Jonathan Valero Zaragozako boxeolariari k.o.z irabaztean bigarren asaltuan Santanderreko Kirol Jauregian lehiatutako borrokaldian.

2021/10/28. BORROKA. Naiomi Matthews Munduko Txapelduna izandatzen da GRAPPLING Gi mailan finalean nagusitzean Ana Nair Marques portugaldarraren aurrean sumisioz, Serbiako Belgrado hirian lehiatutako Munduko Txapelketan.

2021/10/02. TENISA. Diego Chavez getxotarra Euskadiko Absoluto mailako Txapelketako garailea izendatzen da finalean irabaztean Club Tenis Fadura taldeko Mikel Lópezi 6-2 eta 6-0 emaitza batekin Jolasetako pistetan lehiatutako txapelketan. Bikote mailan Club Tenis Fadura taldeko Mikel López eta Pablo Riva Txapeldunak izendatzen dira finalean irabaztean Jolasetako Manuel Garaygordobil eta Héctor Barquilla osatutako bikoteari 4-2, 4-5 (7) eta 10-5 emaitza batekin.

2021/09/26. BELA. Abrako Itsas Kirol Errege Klubeko estropadalariak diren Manolo Rey-Baltar eta Borja Reig Gazte mailako Europako Txapeldunak izendatzen dira Snipe mailan Almerian lehiatutako txapelketan.

2021/09/18. JUDO. Mikel Orbek brontzezko domina bat lortzen du Salamankako Villares de la Reina herrian lehiatutako Espainiako Master Txapelketako ehun kilo baino gehiagoko mailan.

2021/08/06. TXIRRINDULARITZA. Loiumat Punta Galea taldeko Eder Morenok zilarrezko domina lortzen du Euskadiko selekzioarekin Madrilgo Galapagar hirian lehiatu den Espainiako PISTAKO TXIRRINDULARITZA Txapelketako Junior mailako Taldekako Abiaduran.

2021/08/05. IGERIKETA. Brontzezko domina Getxo IGERIKETA Bolue Kirol Elkarteko 4x100 metro Libretako Junior Neskeen taldearentzat Kanariar Handiko Las Palamas hirian lehiatutako Espainiako Junior mailako Txapelketetan.

2021/08/03. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue Kirol Elkarteko 4x200 metro Libretako Junior Neskeen taldeak zilarrezko domina eskuratzen du Kanariar Handiko Las Palmas hirian lehiatutako Espainiako Junior mailako Txapelketetan.

2021/08/01. TXIRRINDULARITZA. Qhubeka taldeko Giacomo Nizzolo Getxoko Zirkuituko Otxoa anaiak Oroi Lasterketako garailea izendatzen da.

2021/07/25. BELAR HOCKEYA. Jolaseta taldeko Victoria Madariagak zilarrezko domina lortzen du eta  Bosco Vilallongak brontzezko domina eskuratzen du Europako 18 urte azpiko Txapelketan Espainiako selekzioekin.

2021/07/25. TENISA. Fadura Tenis taldea Euskadiko Txapelduna izendatzen da Taldekako Haur mailan

2021/07/21. IGERIKETA. Irene Perak (Getxo IW) brontzezko domina lortu du Espainiako Udako Txapelketan, 14 urteko haurren mailan. Txapelketa Sabadellen jokatzen da.

2021/07/18. ERRITMIKO GIMNASTIKA. Saioa Agirre Espainiako Taldekako Senior mailako Txapelduna izendatzen da Sakoneta taldearekin Valentzian lehiatutako Espainiako Txapelketan.

2021/06/20. ARRAUNA. Zazpi domina Raspas Arraun taldearentzat ( lau urrezkoak, bi zilarrezkoak eta brontze bat) eta zilarrezko domina bat Getxo Arraun taldearentzat Arabako Legutioko urtegian lehiatutako Euskadiko Gaztetxo, Gazte, 23 urte azpiko, Egokitua eta Absoluto Txapelketetan.

2021/06/12. HONDARTZA. BOLEI. Getxo BOLEIBOLA Kirol Taldeko Nora Uriarte eta Loreto Fernández 21 urte beherako Euskadiko Txapeldunordeak izendatzen dira Sestaoko bikotearen aurrean galdu ondoren finalean 2-1 emaitza batekin.

2021/06/06. TENISA. Playas de Getxo Tenis Taldea Euskadiko Mutilen Gaztetxo mailako Txapelduna izendatzen da finalean irabaztean Fadura Tenis Taldeari 3-2 emaitza estu batekin. 

2021/05/31. BELAR HOCKEYA. Club de Campo talde madrildarraren José "Chefo" Basterra jokalari getxotarra Ohorezko mailako jokalaririk onena aukeratua izan da eta Jolaseta taldeko Rafa Vilallonga Ohorezko mailako jokalari gazterik onena.

2021/05/30. SASKIBALOIA. Getxo Saski Mutilen taldea EBA ligara igotzen da lehen aldiz bere historioan.

2021/05/30. BORROKA. Naiomi Matthews-ek zilarrezko domina bat lortzen du Murtziako Los Alcázares herrian lehiatutako Espainiako Txapelketan.

2021/05/29. FUTBOLA. Gazte mailako Getxo taldea Ohorezko mailara igotzen da.

2021/05/26. SASKIBALOIA. Badalonako Joventut taldeko Xabi López-Aróstegui getxotarrak Endesa Saria jasotzen du eta Endesa-ACB Ligako bostekorik onenean sartuta dago.

2021/05/23. ARRAUNA. Raspas del Embarcadero Arraun Taldeko Virginia Díazek urrezko domina lortzen du, Aina Cidekin batera, 2- mailan Suitzako Luzerna hirian lehiatutako II. Munduko Kopan.

2021/05/15. HONDARTZA. BOLEI. Getxo BKT-eko Loreto Fernández eta Nora Uriarte bikotea Euskadiko Gaztetxo mailako Txapelduna izendatu da Sestaoko Galindo KIROLDEGIAn finalean irabaztean Lorenzo eta Iglesias bikote sestaotarrari bi setetan, 21-12 eta 21-19 tartekoak izanik.

2021/05/08. PISTAKO TXIRRINDULARITZA. Punta Galea Txirrindulari Elkarteko Eder Moreno Euskadiko Txapeldunordea izendatu da Berriz lehiatutako Junior mailako Txapelketan.

2021/05/05. ATLETISMOA. Javier Fontanedak Munduko Markarik Onena lortzen du Master 57 mailako 5.000 metrotan Durangon 14:45.40 denbora batekin.

2021/05/02. BELAR HOCKEYA. José "Chefo" Basterra getxotarra Ohorezko mailako Txapelduna izendatzen da Madrilgo Club de Campo taldearekin.

2021/05/01. SKATE. Gadea Moja hirugarren tokian sailkatu da Sevillako Camas herrian lehiatutako Espainiako Txapelketan.

2021/04/28. BORROKA. Naiomi Matthews Europako GRAPPLING GI mailako Txapelduna izendatzen da eta brontzezko domina bat lortzen du GRAPPLING mailan Poloniako Varsovia hirian lehiatutako Txapelketan

2021/04/24. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue Kirol Elkartea Udaberriko Euskadiko Kopako Txapeldunordea izendatzen da Gasteizko Mendizorrotza igerilekuetan lehiatutako proban.

2021/04/17. ATLETISMOA. Atletiko Getxo Mutilen taldea Euskadiko Bigarren mailako Txapelduna izendatzen da Faduran eta Lehen mailara igo da. Neskeen mailan talde getxotarra hirugarren tokian sailkatzen da. 

2021/04/11. ARRAUNA. Raspas Arraun Taldeko Virginia Díazek brontzezko domina lortzen du Italiako Varese aintziran lehiatutako Europako Txapelketako 2- mailan, bikotea eginez Amposta Itsas Kirol Klubeko Aina Cid-ekin batera. 

2021/04/11. BORROKA. Naiomi Matthews Espainiako Txapelduna izendatzen da GRAPPLING eta GRAPPLING GI 53 kilo azpiko maileetan Alacanteko La Nucía herrian lehiatutako txapelketan.

2021/04/10. IGERIKETA. Getxo Swim Camp taldeko Mikel Bildosolak berriro ere hausten du Europako Errekorra 35-39 mailako ehun metro Libretan Kastellon lehiatutako Espainiako Neguko Master mailako Openean. Hamabi ehunenekotan hobetzen zuen berak zeukan Errekorra eta orain berrogeita hamar segundu eta ehuneneko batean dago. Gainera Mikel Bildosolak Espainiako Errekorra ere hausten du ehun metro Estiloetan berrogeita hamazazpi segundu eta hirurogeita hamazortzi ehuneneko denbora batekin.

2021/04/10. BOXEOA. Jon Míguez boxeolari getxotarra Espainiako Welter mailako Txapelduna izendatzen da Ricardo Roser-ri irabaztean k.o.z zortzigarren asaltuan Valentziako Kullera hirian lehiatutako txapelketan.

2021/03/28. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue Kirol Elkarteko Zigor Díazek Espainiako 400 metro Estiloetako errekorra hausten zuen 35-39 urte bitarteko mailan. Errekorra berria lau minutu, hogeita hamazazpi segundu eta larogeita hamaika ehunenekoa da eta berak edukitzen zuen errekorra gainditzen du segundu bat eta berroigeta hamabost ehunekotan.

2021/03/27. ATLETISMOA. Javier Fontanedak Munduko Markarik Onena lortzen du Master 57 mailako 10.000 metrotan Barakaldon 32:44.68 denbora batekin.

2021/03/21. ERRITMIKO GIMNASTIKA. Saioa Agirre hirugarren tokian sailkatzen da Sakoneta Gimnasia Erritmiko Taldearekin Iberdrola Ligan.

2021/03/20. TENISA. Jolaseta taldeko Sofía Blanco eta Fadura Tenis Taldeko Diego Chávez 2020ko Bizkaia Masterreko txapeldunak izendatzen dira.

2021/03/14. IGERIKETA. Getxo Swim Camp Taldeko Mikel Bildosola Europako 35-39 urte bitarteko Master errekorra hausten du 100 eta 200 metro Libretan Galdakaoko Master Sarian. Errekorra berria ehun Libretan berrogeita hamar segundu eta hogeita hamar ehunenekoa da eta berrehun Libretan minutu bat, berrogeita hamahiru segundu eta berrogeita bat ehunenekoa da.

2021/03/14. ATLETISMOA. Javier Fontaneda Espainiako Kross Txapelduna izendatzen da 55 baino gehiagoko mailan Kordoban lehiatutako lasterketan.

2021/02/27. ARETO ARRAUNA. Raspas del Embarcadero Arraun taldeko Marcos Morales arraunlariak zilarrezko domina bat lortzen du Munduko Areto Arrauneko Txapelketako 40-50 urte bitarteko mailan.

2021/02/21. ARRAUNA. Urrezko dominak Raspas del Embarcadero Taldeko Virginia Diazentzat, Skiff Absoluto mailan, eta Getxo Arrauneko Jorge Pinedarentzat, PR2 Skiff Absoluto Egokitutako mailan, Ourenseko Castrelo Do Miño herrian lehiatutako Espainiako Distantzia Luzeko Txapelketan.

2021/02/14. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue Elkarteko Irene Perak brontzezko domina bat eskuratu du Oviedon lehiatutako Espainiako Erkidegoko Txapelketako 200 metroko Libre mailan.

2021/02/07. ERRUGBIA. Stado Tarbes Pyréneés taldeko Jon Zabala jokalari getxotarra Europako txapeldunordea izendatzen da Espainiako selekzioarekin Portugaleko selekzioari irabazi ondoren 25-11 emaitza batekin Madrilen.

2021/02/05. BELAR HOCKEYA. Madrilgo Club de Campo taldearen jokalari getxotarra den José "Chefo" Basterrak bere estreinuko norgehiagoka jokatu du Espainiako Absoluto selekzioarekin Belgikako selekzioaren aurrean Valentzian.

2021/01/12. KIROLDEGIA. Raspas Arraun taldeko Virginia Díaz arraunlariak eta Kadiz Futbol taldeko Jon Ander Garrido jokalariak 2020ko Getxoko kirolaririk onenen Saria jasotzen dute.

2020/12/29. ARRAUNA. Raspas del Embarcadero Arraun Taldeko arraunlaria den Virginia Díazek COEren domina jasotzen du bere kirol emaitzagatik Getxoko Udaletxean ospatutako ekitaldi batean.
2020/12/29. BELA. Abrako Itsas Kirol Errege Klubeko José Luis de Ugarte BELA Eskolako J 80 Worlds 2019 Getxo Taldeak Bizkaia 2020 Saria jasotzen du Talderik Onenaren mailan Bizkaiko Foru Aldundian ospatutako ekitaldi batean.
2020/12/20. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue Elkarteko Neskeen taldea Bigarren mailako Espainiako Kopako Txapelduna izendatzen da eta Lehen mailara igotzen du Kastellon lehiatutako Txapelketan. 
2020/12/19. TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejok Gregarious Saria 2020 jasotzen du.  
2020/11/29. ERRUGBIA. Getxo Rugby Neskak Ohorezko B mailara igotzen da Toledoko Aguilas taldeari irabazi ondoren Toledon lehiatutako igoerako fasean. Gainera, talde getxotarra igoerako faseko txapelduna izendatzen zen finalean garaitzean GEIEG taldeari 21-0 emaitza batekin.
2020/11/28-29. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue Kirol Elkartea bigarren tokian sailkatzen da Faduran lehiatutako Euskadiko Kopan, bai neskeen eta mutilen mailetan, 38 domina lortu ondoren. 
2020/11/14. OLINPIAR BOXEOA. Burk3r taldeko Ander Blanco romotarra Euskadiko Txapelduna izendatzen da Élite +60 kiloko mailan Pablo Carcedo gipuzkoarrari irabaztean Gasteizko Judimendi KIROLDEGIAn.
2020/10/18. ARRAUNA. Hamahiru domina Raspasentzat (6 urrezkoak, bat zilarrezkoa eta bete sei brontzezkoak) eta hiru Getxo Arraunentzat (bi urrezkoak eta bat brontzezkoa) Arabako Legutio urtegian lehiatutako Absoluto, 23 urte azpiko, Beterano eta Egokitua maileetako Espainiako Txapelketetan.
2020/10/18. FUTBOLA. Oier Zárraga erdilari getxotarrak bere debuta egin du Athletic taldearekin Lehen Mailan 2-0 emaitza batekin irabazpenarekin Levanteren aurrean.
2020/10/13. FUTBOLA. Jonás Ramalhok atzelari getxotarrak bere debuta egin zuen Angolako Senior mailako Selekzioarekin 3-0 emaitza batekin lortuz Mozambiqueko selekzioaren aurrean.
2020/10/11. ARRAUNA. Raspas del Embarcadero Arraun Taldeko Virginia Díazek zilarrezko domina bat lortzen zuen 2x mailan Poloniako Poznan hirian lehiatutako Europako Txapelketan Aina Cidekin bikotea eginez ontzian.  
2020/10/01. FUTBOLA. Jon Ander Garridok bere debuta egin du Lehen Mailan Kadiz taldearekin San Mamesen 0-2 irabazten Athletic taldeari.
 
2020/09/28. TENISA. Club Tenis Fadura taldeko Luis Diego Chávez Euskadiko Txapelduna izendatu da finalean nagusitzean Endika
Sánchezen aurrean 6-0 eta 6-3 emaitza batekin eta Jolaseta taldeko Mercedes Arístegui Euskadiko Txapeldunordea izendatu da finalean galtzean  Ane Mintegiren aurrean 6-2 eta 6-4 emaitza batekin.
 
2020/09/27. ARRAUNA. Raspas Arraun Taldea Euskadiko Aulki Mugikorreko Txapelduna izendatu da zazpi urrezko domina eta lau zilarrezkoak lortu ondoren.
 
2020/09/27. PISTAKO TXIRRINDULARITZA. Punta Galea Txirrindulari Elkarteko Aimar Gorriño-beaskoak brontzezko domina bat lortu du Euskadiko Selekzioarekin Nafarroako Tafalla herrian lehiatutako Gaztetxo mailako Espaina Kopan.
 
2020/09/06. SURFA . Garazi Sánchez Espainiako Surfeko txapeldunordea izendatzen da A Koruñako Valdoviño herrian lehiatutako txapelketan.
 
2020/08/02. TXIRRINDULARITZA. Bahrain Mc Laren taldeko Damiano Caruso italiarra LXXV. Getxoko Zirkuitua Otxoa Anaiak Oroi Lasterketako garailea izendatzen da.
  
2020/07/19. TENISA. Fadura Tenis Klubeko Asier Pérez Kimu mailako Euskadiko Txapelduna izendatzen da.
 
2020/07/18. ARRAUNA. Orio nagusitzen da ACT Euskolabel Ligako Getxoko Ikurriñan.
 
2020/07/12. TENISA. Jolaseta Euskadiko Txapelduna izendatzen da taldekako Haur Mutilen mailan.  
 
2020/07/12. FUTBOLA. Jon Ander Garrido Lehen mailara igotzen da Kadiz taldearekin.
 
2020/07/11. TENISA. Playas de Getxo Tenis Kluba Euskadiko Txapelduna izendatzen da taldekako Gazte mailan.
 
2020/06/03. ERRUGBIA. Data honetan 30 urte betetzen dira Getxo ERRUGBIAk bere lehendabiziko Errege Kopa eskuratzen zuenetik Santboiana taldeari irabaztean 28-7 emaitza batekin Getafen.
 
2020/05/06. BELAR HOCKEYA. Jolaseta Neskeen taldea Ohorezko Mailara Iberdrola igotzen da Federazioak amaitutzat eman ondoren lehiaketa Covid 19 birusagatik.
 
2020/04/30. ERRUGBIA. Getxo ERRUGBIA Ohorezko Mailara igotzen da Esapiniako Federazioak eduki zuen bilera batean amaitutzat ematean lehiaketa Covid 19 birusaren ondorioz.
 
2020/03/07. BOLEIBOLA. Getxo BKT Euskadiko Gaztetxo mailako Txapeduna izendatzen da Faduran lehiatutako finalean nagusitzean 3-0 emaitza batekin Sestao taldearen aurrean.
2020/03/01. TENISA. Club Tenis Fadura Kimu mailako Euskadiko txapeldunordea izendatzen da Faduran lehiatutako finalean 2-1 emaitza batekin galtzean Real Club Tenis San Sebastián taldearen aurrrean.
2020/02/29. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Bolue Elkarteko igerilaria den Mikel Bildosolak 35-39 urte bitarteko igerileku motzeko ehun metrotako  Libreko bere errekorra gainditzen du Santurtziko Mikel Trueba Sarian hiru ehunenekotik. Orain errekorra berrogei ta hamar segundu eta hamabost ehunenekotan geratzen da. 
2020/02/23. ESKUBALOIA. Urduliz Eskubaloi taldeko Iñigo Santa Coloma ezker hegala getxotarra Grezian lehiatutako Gazte Mediterráneoko Txapelketako garailea izendatzen da Espainiako selekzioarekin finalean  irabaztean Montenegroko selekzioari 32-29 emaitza batekin.
 
2020/02/22-23. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo  Bolue Elkarteak hogei domina lortzen ditu (hamar urrezkoa, zazpi zilarrezkoa eta hiru brontzezkoa),  Irungo Azken Portuko Igerilekuak lehiatutako Euskal Herriko Haur mailako Neguko Txapelketan.  
 
2020/02/17-18. GRAPPLING. Naiomi Matthews Europako Txapelduna izendatzen da 53 kiloko No-GI modalitatean eta brontzezko domina  lortzen du Gi mailan Erroman lehiatutako txapelketan.
 
2020/02/07. BELAR HOCKEYA. Rafa Álvarez atezain getxotarrak bere estrinuko norgehiagoka ofiziala jokatzen du Espainiako selekzioarekin Argentinako selekzioaren aurrean FIH Pro League lehiaketan.
 
2020/02/01-02. GRAPPLING. Naiomi Matthews Espainiako Txapelduna izendatzen da 53 kiloko Gi mailan Murtziako San Pedro del Pinatar hirian lehiatutako txapelketan eta zilarrezko domina bat eskuratzen du No-Gi mailan.
 
2020/02/08. ARRAUNA. Bigarren tokia Raspas Arraun Taldearentzat Orenseko Castrelo do Miñon lehiatutako Espainiako Distantzia Luzeko Txapelketan hiru urrezko domina, bat zilarrezkoa eta bi brontzezko gehitzean.
 
2020/01/25. ARRAUNA. Hamahiru domina Raspas Arraun Taldearentzat ( zortzi urrezko domina, hiru zilarrezkoa eta bi brontzezkoa) eta beste zilarrezko domina bat Getxo Arraun Taldearentzat Euskadiko Distantzia Luzeko Txapelketan.  
 
2020/01/13. KIROLDEGIA. Abrako Itsas Kirol Errege Klubeko José Azquetak 2019ko Getxoko kirolaririk onanaren saria jasotzen du Getxo Sasoi-Sasoian Galan.
 
2020/01/12. ARRAUNA. Marcos César Morales remoergometroko Europako Txapelduna izendatzen da bi mila metrotako proban eta  txapeldunordea mila metrotako mailan berrogei urte baino gehiagoko maileetan.

 

2019/12/29. ZIKLO KROSA. Punta Galea Txirrindulari Elkarteko Egoitz Hoyas hirugarren tokian sailkatzen da Euskadiko Gaztetxo mailako Txapelketan.

2019/12/16. SURFA . Lucas Chianca brasildarra Punta Challenge Txapelketako garailea izendatzen da final estu batean Pierre Rolletekin.

2019/12/15. SASKIBALOIA. Getxo Saskiko Gaztetxo Mutilen taldea Euskal Ligara igotzen da.

2019/12/15. KROSA. Hassan Oubaddi eta Majida Maayouf se imponen en el XXXVI Memorial Itziar López de Uralde.

2019/12/08. BELAR HOCKEYA. Gazteen Jolaseta gizonezkoen Espainiako Kopako txapelduna da Benalmadenan. Taldeak irabazi zion Bartzelonari 1-1 (2-1)

2019/12/01. SASKIBALOIA. Badalonako Joventut taldeko Xabi López Aróstegui jokalari getxotarra ACB Ligako hamaikagarren ihardunaldiko jokaliririk onena hautatzen dute.

2019/12/01. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Bolue Elkartea bigarren tokian sailkatzen da Tolosan lehiatutako Euskal Herriko Kluben Kopan hogeita sei domina lortu ondoren, sei urrezkoa, hamar zilarrezkoa eta beste hamar brontzezkoa.

2019/11/30. ERRITMIKO GIMNASTIKA. Julene Eraña getxotarra Haur mailako Taldekako Espainiako Txapelduna izendatzen da Sakoneta taldearekin.

2019/11/30. ZIKLO-KROSA. Eiser Hirumet taldeko Jon Munitxa, Senior mailan, eta Punta Galea Txirrindulari Elkarteko Egoitz Hoyas, Gaztetxo mailan, Bizkaiko Txapeldunak izendatzen dira.

2019/11/26. FUTBOLA. CD Galea entrenatzailea den Maren Goienegak 2019ko Euskara Argia Ereiten Saria jasotzen du.

2019/11/19. FUTBOLA. Arenas taldeak Kirol merezimenduzko Errege Aginduan sartzen du Urrezko Plaka mailan.
2019/11/07. BELA. Enrique Arriola hirugarren tokian sailkatzen da Laser Radial mailako Espainiako Master Txapelketan.

2019/10/13. ARRAUNA. Bost domina, bat urrezkoa eta lau brontzezkoak, Raspas Arraunentzat eta hiru domina, bat urrezkoa, bat zilarrezkoa eta beste bat brontzezkoa, Getxo Arraunentzat Alacanten lehiatutako Espainiako Itsaso Arraun Txapelketan.

2019/10/13. TENIS. Tenis Fadura Klubeko Irati Urbaneja I. Emakumezko VNRC-Inés de Pablo Llorens Kopako garailea izendatzen da Jolasetan lehiatutako lehiaketan.

2019/10/12.JUDOA. Judo Getxo Klubeko Amaia Bidarte Munduko Master Txapelduna izendatzen da F3 57 kilo gutxiago mailan Marokoko Marrakech hirian lehiatutako proban.

2019/10/06. GIMNASIA ERRITMIKA. Rítmica Getxo Klubeko Lucía Angulok brontzezko domina lortzen du Leioan lehiatu den Euskadiko Txapelketako Bakarkako Oinarri Gazte mailan

2019/09/29. TENISA. Fadura Tenis Klubeko Diego Chávez bolibiarra Euskadiko Absoluto mailako Txapelduna izendatzen da Faduran lehiatutako txapelketan.

2019/09/28. IRRISTAKETA ARTISTIKOA. Show Getxo Irritaketa Klubak bi domina lortzen ditu Leganesen lehiatutako I. Lerrozko Irristaketa Artistikoko Munduko Kopan. Katalin Záratek urrezko domina lortzen du eta Olaia Tejadak zilarrezkoa Beginners mailan.

2019/09/15. ARRAUNA. Getxo Arraun KAE 1 Ligara igotzen da Zarautzen igoerarekin TKE Euskolabel Ligara.

2019/09/14. AIREKO KIROLAK. José Ignacio Juez eta Jesús Más ANR (Air navegation Race) Munudko Txapeldunak izendatzen dira Portugaleko Santa Cruz herrian lehiatutako txapelketan.

2019/09/14. ARRAUNA. Paul Gáldiz TKE Euskolabel Ligako Txapelduna izendatzen da Oriorekin.

2019/09/08. GURPIL AULKIKO SASKIBALOIA. Zilarrezko domina Asier Garciarentzat Espainiako selekzioarekin Europako Txapelketan fnalean galdu ondoren Bretaina Haundiko selekzioaren aurrean eta 2020ko Tokyoko Joku Paralinpiarretarako saikapena lortzen du.

2019/09/08. ARRAUNA. Olatz Ortegak Kontxako Bandera lortzen du Oriorekin.

2019/09/07. ERRUGBIA. Jon Zabalak Euro Basque Rugby Challenge Txapelketa darama  Aviron Bayonnais taldearekin Ordizian lehiatutako finalean Biarritz Olympique gainditu ondoren.

2019/08/29. ARRAUNA. Virginia Díazek 2020ko Tokyoko Joku Olinpiarretarako sailkapena lortzen du Skull Bikoitzean Aina Cidekin bikoeta eginez.

2019/08/24. BELAR HOCKEYA. Zilarrezko domina bat eta Europako txapeldunordea Jolaseta taldeko jokalaria den Diego Aranarentzat Espainiako selekzioarekin Belgikako selekzioaren aurrean galtzean Amberes hirian lehiatutako Europako Txapelketako Finalean.

2019/08/17. IGERIKETA. Urrezko domina Getxo Igeriketa Waterpolo Bolue Elkarteko 4x50 metro Estiloetako gizonen errelebo taldearentzat 120-159 urte bitarteko mailan. David Juiz, Zigor Díaz, Mikel Bildosola eta Germén Zubiaur igerilariek osatzen dute taldea. Era berean Itziar Tardaguilak zilarrezko domina lortzen du Bularreko berrehun metrotan 30-34 urte bitarteko mailan eta Zigor Díazek beste zilarrezko domina bat eskuratzen zuen 35-39 urte bitarteko mailako berrehun metro Estiloetan, Munduko Master Txapelketan.

2019/08/16. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Bolue Elkarteko 4x50 metro Libretako gizonen errelebo taldeak urrezko domina bat lortu du 100-119 urte bitarteko mailan Munduko Master Txapelketan. Taldeak Mikel Bildosola, Germán Zubiaur, David Juiz eta Mikel Deba igerilariek osatzen dute.

2019/08/15. IGERIKETA. Mikel Bildosolak brontzezko domina bat eskuratzen du berrogeita hamar metro Libretan Munduko Master Txapelketako 35-39 urte bitarteko mailan.

2019/08/14. IGERIKETA. Brontzezko domina bat Mikel Bildosolarentzat Munduko Master Txapelketako 35-39 urte bitarteko berrogeita hamar metro Tximeletako proban. Gainera Espainiako Errekorra gainditzen du eta errekorra berria hogeita bost segundu eta hogei ehunenekoa da.

2019/08/13. IGERIKETA. Mikel Bildosola Munduko Master Txapelduna izendatzen da ehun metro Libretako 35-39 urte bitarteko mailan. 

2019/08/11. ARRAUNA. Olatz Ortega Euskotren Ligako Txapelduna izendatzen da Orioko traineruarekin.

2019/08/04. IGERIKETA. Araitz Zuntzunegik brontzezko domina bat eskuratzen du Espainiako Junior Txapelketako 50 metro Libretan.

2019/08/04. ARRAUNA. Javi Polo Espainiako Txapelduna izendatzen da Santurtzirekin eta Asier Bermejo txapedunordea Zierbenarekin Moañan.

2019/07/31. ARRAUNA. Olatz Ortega Euskadiko Txapelduna izendatzen da Oriorekin, Javi Polo Txapeldunordea Santurtzirekin eta Asier Bermejo hirugarren tokian sailkatzen den Zierbenarekin Hondarribian lehiatutako Euskadiko Txapelketan.

2019/07/31. TXIRRINDULARITZA. Jon Aberasturi (Caja Rural-Seguros RGA) Getxoko Zirkuituaren-Otxoa Anaiak Oroi-Lasterketako garailea.

2019/07/30. IGERIKETA. Alicia Angelone Bularreko 200 metrotako Espainiako txapeldunordea izendatzen da eta Euskadiko Errekorra gainditzen du. Orain erekorra berria bi minutu, hogeita hemeretzi segundu eta hirurogeita bost ehunenetakoa da.

2019/07/27. HOCKEYA. Unai Garate Europako Txapelduna izendatzen da Espainiako selekzioarekin 40 urte baino gehiagoko mailan.

2019/07/19. BELA. Pablo Santurderen "M&G TRESSIS" ontzia J-80 mailako Munduko Txapelduna izendatzen da Abrako uretan.

2019/07/14. ARRAUNKETA. Raspas Arrauneko Marcos Moralesek zilarrezko domina irabazi du skiffen arraun olinpikoko Beteranoen Espainiako Txapelketetan

2019/06/23. TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejok Espainiako txapeldun atera da berriro ere erlojupekoan Yeclan, Murtzian. Modalitate honetako bere bosgarren urrea da, Estatúan lortzen duen lehenengoa.

2019/06/23. GIMNASIA ARTISTIKOA. Saioa Agirre, Espainiako txapelduna. Gainera, urrea irabazi du pilota eta eskuan, eta zilarra aroan.

2019/06/16. BELAR HOCKEYA. Brontzezko domina Jolaseta Gizonen Master mailako taldearentzat Madrilen lehiatutako Espainiako Txapelketan.

2019/06/16. BELA. Hirugarren tokia Abrako Itsas Kirol Errege Klubeko José Azquetaren "Biobizz" ontziarentzat Santanderren lehiatutako Espainiako J-80 mailako Txapelketan.

2019/16/16. ARRAUN OLINPIAR: Zilarrezko domina Raspas del Embarcadero Arraun Taldearentzat eta Brontzezkoa Getxo ARRAUNArentzat Legutioko urtegian lehiatutako Euskadi Haur mailako Txapelketako Skiff Gizonen mailako estropada.

2019/16/16. IGERIKETA. Fernando Téllez Espainiako Txapelduna izendatzen da Ur Irekiko 55 urte baino gehiagoko mailan Gironako Banyolesko aintziran lehiatutako Espainiako Txapelketan.

2019/15/15. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Bolue Elkarteko Alicia Angelonek hirugarren aldiz azken lau hilabetetan gainditzen du Bizkaiko Errekorra Berrehun metrotako Bularreko mailan Getxo Federatuen Txapelketan bi minutu, hogeita hamazortzi segundu eta larogeita hamazortzi ehuneneko denbora batekin.

2019/06/10. ARRAUN ERGOMETROA. Raspas del Embarcadero Arraun Taldeko Nerea Martínek Espainiako arraun ergómetro errekorra gainditzen du hamahiru-hamalau adineko mailan zazpi minutu, hogeita hamabost segundu eta zortzi hamarreko denbora batekin.

2019/06/09. ARRAUN OLINPIAR. Hamazortzi domina Raspas Arraun Taldearentzat (hamar urrezkoa, bost zilarrezkoa eta hiru brontzezkoa), eta sei domina Getxo Arraunarentzat ( hiru zilarrezkoa eta hiru brontzezkoa) Legutioko Urtegian lehiatutako Euskadiko Gaztetxo, Gazte, Senior eta Egokitua mailako Txapelketan.

2019/06/02. ARRAUN OLINPIAR. Raspas del Embarcadero Arraun Elkarteko Virginia Díazek urrezko domina lortzen du eta Europako Txapelduna izendatzen da lemazain gabeko biko proban Nautic Amposta taldeko Aina Cid arraunlariarekin bikotea eginez.   

2019/06/02. FUTBOLA. Bizkerre Haur mailako Neskeen A taldea Euskadiko Txapelduna izendatzen da Añorga (3-1) eta Alaves  (2-0) taldeei irabazi ondoren.

2019/06/01. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Bolue Elkarteko errelebo Mistoak Europako errekorrak lortzen zituen 4x100 eta 4x200 metro Libretan Master 120 urte baino gehiagoko mailan

2019/06/01. FUTBOLA. CD Getxo Euskal Kopako Gaztetxo mailako Txapelduna izendatzen da Faduran lehiatutako finalean irabaztean Deportivo Alavés taldeari penalti jaurtiketetan 5-4 emaitza batekin araudizko denbora bana berdinketa batekin amaitu ondoren.

2019/05/25. XAKE. Leire Vega Haur mailako Euskadiko Txapelduna izendatzen da Santurtzin.  

2019/05/19. IGERIKETA. Alicia Angelonek Bizkaiko Absoluto Mailako errekorra gainditzen du berrehun metrotako Bularrean bi minutu, berrogei segundu eta berrogeita hamalau ehuneneko denbora bat egitean bakarrik hamalau urterekin.

2019/05/18. GURPIL-AULKIKO SASKIBALOIA.  Asier García Ohorezko Mailako nazional jokalaririk onena, gehienezko errebotetzailea eta asistentzia gehiago eman duen Sariak jasotzen ditu Kuenkan ospatzen den Galan.

2019/05/05. IRRISTAILU HOCKEYA. Jolaseta taldea OK Zilarra Ligara igotzen da lau ihardunaldien faltan Asturhockey gainditu ondoren 3-5 emaitza batekin.

2019/04/28. GURPIL AULKIKO SASKIBALOIA. Asier Garcíak Euroligako Txapelduna izandatzen da Bidaideak taldearekin.  

2019/04/27. IGERIKETA. Guillermo Verdejok bi urrezko domina lortzen ditu Espainiako Fondo Master Txapelketako +40 mailako 1500 eta 3000 metrotako probetan eta errekorra gainditzen du 3000 metrotan, eta Fernando Téllezek urrezko domina lortzen du, errekorra gainditzen, 3000 metrotako proban eta zilarrezkoa 1500 metrotako 55 urte baino gehiagoko proban.

2019/04/14. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Bolue Elkartea Euskadiko Txapelduna izendatzen da Neskeen mailan eta txapeldun ordea Gizonen mailan hemeretzi domina lortzean Irunen lehiatutako txapelketan. Horietako sei domina urrezkoak dira, bost zilarrezkoak eta beste zortzi brontzezkoak.

2019/04/14. PISTAKO TXIRRINDULARITZA. Zilarrezko domina bat Eder Morenorentzat Jazarpeneko taldekako mailan Euskadiko selekzioarekin eta brontzezkoa Irantzu Solagurenentzat Abiadurako taldekako mailan Euskadiko selekzioarekin ere Tafallan lehiatutako Espainiako Gaztetxo Pista Txapelketan. 

2019/04/14. ARRAUNA. Brontzezko domina Raspas Arraun taldearentzat Euskadiko 8+ Aulki Mugikorreko Txapelketan

2019/04/06. ERRUGBIA. Kerman Aurrekoetxea Europako 20 urtez azpiko mailako  txapeldunordea izendatzen da Espainiako selekzioarekin Portugaleko selezkioaren aurrean galdu ondoren 7-5 emaitza batekin.

2019/03/31. TENISA. Club Tenis Fadura taldeko Iker Villanueva tenislaria Euskadiko Txapelduna izendatzen da Alebin mailan Laukiz lehiatutako txapelketan irabaztean

 2019/03/30. URPOLO. Getxo Igeriketa Waterpolo EH Liga Lehen Mailara igotzen da Sestao taldearen aurrean irabazi ondoren 9-5 emaitza batekin eta garaipen honekin hamasei ihardunaldi jarraian irabazten gehitzen du.

2019/03/17. TENISA. Club Tenis Fadura Euskadiko Txapelduna izendatzen da Neskeen Taldekako Junior mailan eta Club Tenis Playas de Getxo Haur mailako Mutilen Taldekako mailan Faduran lehiatutako Euskadiko txapelketetan.

2019/03/16. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Bolue Elkarteko 4x100 Neskeen Haur mailako erreleboak zilarrezko domina bat lortzen du Xixonen lehiatutako Espainiako Txapelketan.

2019/03/16. JUDO. Mikel Orbek urrezko domina bat lortzen du Beteranoen Espainiako Kopako M1 ehun kilo baino gutxiago mailan Madrileko Arganda del Rey hirian lehiatutako txapelketan.  

2019/03/09-10. IGERIKETA EGOKITUA. GAUDE Elkarteko igerilariek hamar domina eskuratu dituzte (bi urrezkoak, zilarrezko bat eta zazpi brontzezkoak) joan den asteburuan Sevillan lehiatutako Espainiako Junior eta Absoluto maileetako Txapelketan.

2019/02/24. GURPILDUN AULKIKO SASKIBALOIA. Getxon bizi den Asier García bilbotarra gurpildun aulkiko saskibaloiko Errege Kopako txapeldunordea izendatzen da Bidaideak taldearekin finalean galtzean 53-75 emaitza batekin Ilunion taldearen aurrean Valentzian.

2019/02/23-24. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Bolue Elkarteak hamazazpi domina lortzen zituen, bederatzi urrezkoa, bost zilarrezkoa eta hiru brontzezkoa, Galdakaon lehiatzen zen Euskal Herriko Haur mailako Txapelketan.

2019/02/23. ARRAUNA. Raspas del Embarcadero Arraun Taldeko arraunlaria eta entrenatzailea den Marcos César Moralesek urrezko domina bat lortzen zuen 2000 metrotako eta brontzezko beste domina bat 500 metrotako probetan Kaliforniako Long Beach herrian lehiatutako Arraun Indoor Munduko Txapelketako 43-49 urte bitarteako mailan.

.2019/02/22. SASKIBALOIA. Badalonako Joventut taldeko Xabier López-Aróstegui getxotarra estreinatzen zen Espainiako Absoluto selekzioarekin Rigan Letoniako selekzioari irabazten 62-67 emaitza batekin.

2019/02/10. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue Elkarteko igerilariek hogeita lau domina lortu dituzte Espainiako Master Neguko Txapelketan. Bakarkako mailetan hogei eskuratzen dituzte, hamaika urrezkoa, lau zilarrezkoa eta bost brontzezkoa eta taldekako mailetan beste lau lortzen dituzte, bi urrezkoak, bat zilarrezkoa eta beste bat brontzezkoa.

2019/02/09. ARRAUNA. Raspas Arraun Taldeko Virginia Díaz Espainiako Aulki Mugikorreko Distantzia Luzeko Txapelduna izendatzen da Skiff mailan Ourenseko Castrelo do Miñon lehiatutako proban. Leku honetan ere Espainiako Erkidegokoen Txapelketa lehiatu da eta Raspas Arraun Taldeko arraunlariek sei domina eskuratu dituzte, lau zilarrezkoak eta bi brontzezkoa.

2019/02/03. IRRISTAILU HOCKEYA. Jolaseta Ipar Ligako Txapelduna izendatzen da eta Zilarrezko OK ligara igotzeko fasea jokatuko du.

2019/02/02. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue Elkarteko igerilaria den Keltse Santistebanek ehun metrotako Estilo mailako Bizkaiko errekorra gainditzen du hamabost urtekoentzat minutu bat, zazpi segundu eta berrogeita hiru ehuneneko denbora batekin Faduran lehiatu den Bizkaiko Haur eta Kimu mailetako Txapelketetan.

2019/02/02. BOXEOA. Kastron bizi den Jon Míguez boxeolari getxotarra WBC Munduko Junior Txapelketako welter pisuko txapelduna izendatu da Vasyl Kurasov ukraniarrari puntutan irabazi ondoren eta Getxon bizi den Violeta González boxeolari asturiarra pisu arineko Espainiako Txapelduna izendatu da  k.o.z irabaztean Davinia Pérez kanariarrari zortzigarren asaltuan.

2019/01/26. IGERIKETA. Getrxo IGERIKETA Bolue Elkarteko Keltse Santistebanek bizkarra berrehun metrotako Euskadiko eta Bizkaiko errekorrak gainditu ditu Gazteizeko Hiria I. Sarian, 2:21.36  denbora batekin. Berrogeita hamar metrotako bizkarrean ere Keltse Santistebanek Bizkaiko errekorra gainditu du 30".74 denbora batekin. Alicia Angelonek ere Bizkaiko bularra ehun metrotako errekorra ere gainditu du 1:17.33 denbora batekin.

2019/01/26. ARRAUNA. Bederatzi domina Raspas Arraunenetzat, sei urrezkoa, bi zilarrezkoa eta brontzezko bat, eta lau domina Getxo Arraunentzat, bi urrezkoa eta bi brontzezkoa, Euskadiko Aulki Mugikorreko distantzia luzeko Txapelketan. 

2019/01/19. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue Elklarteko igerilariak diren Lexuri Olalla, Haur mailako bi mila metrotako libretan; Yoel Pampín, Junior mailako hiru mila metrotako libretan; eta Itxaso Alonso, Absoluto mailako hiru mila metrotako libretan, Euskadiko distantzia luzeko Txapelketako garaileak izendatu dira Lasarte Orian lehiatutako proban.

2019/01/19. ARRUN ERGOMETROA. Bost domina Raspas Arraunentzat, bi urrezkoa, zilarrezko bat eta brontzezko bi, eta urrezko domina bat Getxo Arraunenetzat Ourensen lehiatutako Arraun Ergometroko Espainiako Txapelketetan.  

2019/01/12. KARATE. Xabier Pereda Elorduyk brontzezko domina lortzen du Getafen lehiatutako Espainiako Txapelketako Kata mailan.

2019/01/10. SURFA . Garazi Sanchezek Getxoko kirolaririk onenaren saria jasotzen du Getxo Sasoi-Sasoia Galan.

 2018/12/23. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpoloko Neskeen taldea hirugarren tokian sailkatzen da eta Mutilen taldea laugarrena Kastelló lehiatzen den Cluben Bigarren mailako XXIV. Espainiako Kopan, hamazazpi domina lortzen bi taldeen artean.

2018/12/10. SURFA . Pierre Rollet frantziarra nagusitzen da Olatu Haundiko XIII. Punta Galea Challengean.

2018/11/25. KARATE. Xabier Peredak urrezko domina bat lortzen du Espainako 21 urte azpiko Kata Txapelketan Leongo Ponferrada hirian lehiatutakoa.

2018/10/14. TENISA. Club Tenis Fadura taldeko Diego Chávez Euskadiko Txapelduna izendatzen da Donostian lehiatutako txapelketan.

2018/09/24. REMO ERGOMETROA. Luis Amallobietak bi urrezko domina lortzen ditu, 500 eta 2000 metrotan, Campo de Gibraltar herrialdean lehiatu den VII. Polizi eta Suhiltzaileen Europear Jokuetan.

2018/09/08-09. GRAPPLING. Naiomi Matthews-ek urrezko domina, kimono gabeko mailan, eta brontzezko domina bat, kimonorekin mailan, lortzen du  Kazajstaneko Astana hirian lehiatutako GRAPPLING Munduko Txapelketetan.

2018/08/27. HONDARTZA. BOLEI. Getxo Boleibol Kirol Taldeko jokalariak diren Maider Santxok eta Kattalin Garcíak brontzezko domina bana lortzen dute  Murtziako Lorka hirian lehiatutako Espainiako 19 urte azpiko Txapellketan. Lehen ere bostgarren tokian sailkatu ziren Espainiako 21 urte azpiko eta Junior maileetako Txapelketetan.

2018/08/24. TXIRRINDULARITZA. Javier Otxoa, Punta Galea Txirrindulari Elkarteko txirrindulari ohia, hil da Malagako Alhaurin del Torre herrian berrogeita hiru urterekin.

2018/08/10. IRRISTAKETA. Nikolay Senak bi urrezko domina lortzen ditu Madrilen lehiatutako Freestyleko Espainiako Kopako bigarren etapan Classic eta Battle modalitatetan.

2018/08/08. TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejok zilarrezko domina bat lortzen du Eskoziako Glasgow hirian lehiatutako Europako Txapelketan. Urrezko dominatik 63 ehunenekotara geratu da Victor Campenaertsen atzetik.

2018/08/05. BELAR HOCKEYA. Jolaseta Beteranoen taldeko Joachim Meissner, Jorge Zufia eta Edu Vilallonga jokalariak eta lehen taldeko entrenatzailea den Alejandro Iglesias BELAr Hockeyko Munduko Txapeldunak izendatzen dira Espainiako +45eko selekzioarekin eta Unai Garatek zilarrezko domina bat lortzen du +40ko selekzioarekin.

2018/08/05. BELAR HOCKEYA. Jolaseta Taldeko jokalaria den Maialen Garcíak brontzezko domina bat eskuratzen du Espainiako selekzioarekin BELAr Hockeyko Munduko Txapelketan hirugarren eta laugarren tokietarako norgehiagokan irabaztean Australiako selekzioari 1-3 emaitza batekin.

2018/07/31. TXIRRINDULARITZA. Caja Rural taldeko Alex Aranburu txirrindularia nagusitzen da 73. Getxoko Zirkuituan.

2018/07/21. BELAR HOCKEYA. Rafa Vilallonga Europako 18 urte azpiko Txapelduna izendatzen da Espainiako selekzioarekin Holandako selekzioari irabaztean Santanderren lehiatutako finalean 2-1 emaitza batekin.  

2018/07/21-22. IGERIKETA. Alicia Angelone bi domina eskuratzen ditu Sabadellen lehiatutako Alebin mailako Espainiako Txapelketan. Bata zilarrezkoa ehun metro lepoan eta brontzezko bat berrehun metro lepoan.

2018/07/15.TENISA. Aliona Bolsova espainiarra, Neskeen mailan, eta Pedro Cachín argentinarra, Mutilen mailan, Jolasetan lehiatutako Getxo ITF Txapelketaren garaileak izendatzen dira.

2018/07/08. ARRAUNA. Raspas del Embarcadero Arraun Elkarteko Aimar Astigarragak zilarrezko domina bat lortzen du Skiff Gaztetxo Gizonen mailan Sevillan lehiatutako Espainiako Aulki Mugikorreko Txapelketan. Haur mailan Aitor Blancok brontzezko domina bat lortzen du Espainiako Txapelketa honetan. 

2018/06/30. ARRAUNA. Raspas del Embarcadero Arraun Elkarteko arraunlaria den Virginia Díazek urrezko domina bat lortzen du Skiff mailan Tarragonan lehiatutako Mediterraneoko Jokuetan 

2018/06/22. TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejo Espainiako Erlojupeko Txapelduna izendatzen da laugarren aldiz, oraingo honetan Kastellonen lehiatutako proban 47:46 denbora batekin. 37 segundutara Gorka Izaguirre helmugaratu da eta segundu bat gehiagorekin Ion Izaguirre sartu da helmugan. 

2018/06/17. XAKE. Getxo Xake Taldea X. Euskadiko Eskolako Txapelketako garailea izendatzen da 12 urte azpiko mailan Leioan lehiatutako txapelketan.

2018/06/10. HONDARTZA. BOLEI. Kattalin García eta Naia Asua Euskadiko 17 urte azpiko txapedunordeak izendatzen dira Sestaon lehiatutako txapelketan.

2018/06/10. ARRAUNA. Hamabost domina Getxo Arraun eta Raspas del Embarcadero taldeetako arraunlarientzat Euskadiko Aulki Mugikorreko Txapelketan (lau urrezkoa, bost zilarrezkoa eta sei brontzezkoa).

2018/06/03. HONDARTZA. BOLEI. Maider Santxo eta Kattalin García Euskadiko Senior mailako Txapeldunak izendatzen dira Donostiako La Zurriolako Hondartzn lehiatutako txapelketan. 

2018/06/02. FUTBOLA. Gaztetxo mailako Romo taldea Euskadi Kopako Txapelduna izendatzen da Alavés taldeari irabaztean Gasteizen 3-5 emaitza batekin eta bigarren urteko Kimu mailako taldea Euskadiko txapeldunordea izendatzen da Lezaman.

2018/05/27. BELAR HOCKEYA. Jolaseta Mutilen taldea Ohorezko A mailara igotzen da SPV Complutense taldea gainditu ondoren kanporaketako hirugarren norgehiagokan 2-0 emaitza batekin.

2018/05/26. HONDARTZA. BOLEI. Maider Santxo eta Kattalin García Euskadiko 21 urte azpiko mailako Txapeldunak izendatzen dira.

2018/05/26. XAKE. Leire Vega Alebin mailako Euskadiko Txapelduna izendatzen da.

2018/05/19. JUDO. Mikel Orbek brontsezko domina bat eskuratzen du Kanariar Handian lehiatutako Espainiako Beterano Txalpelketako M1 100 kilo azpiko mailan.    

2018/05/19. TAEKWONDOA. Ilargi Garcíak zilarrezko domina bat lortzen du Murtzian lehiatutako Unibertsitateko Espainiako Txapelketan.

2018/05/19. FUTBOLA. Bizkerre B Neskeen taldea Euskal Ligara igotzen da Bizkaiko Txapelduna izan ondoren 3-1 irabaztean Berriotxoa taldeari.

2018/05/13. HONDARTZA. BOLEI. Maider Santxo eta Kattalin García  Euskadiko 19 urte azpiko mailako Txapeldunak izendatzen dira.  

2018/05/06. ESKUBALOIA. Pablo Paredes Errege Kopako Txapeldun ordea izendatzen da Logroño La Rioja ESKUBALOIA taldearekin finalean galtzean Bartzelonaren aurrean.

2018/05/05. GIMNASIA RITMIKA. Saioa Agirre Euskadiko txapelduna izendatzen da Senior mailan Gasteizen lehiatutako txapelketan Xingola mailan nagusitzean eta Aru, Mazoak eta Uztai maileetan bigarrena izatean.

2018/04/28. FUTBOLA. Gaztetxo mailako Getxo taldea Euskal Ligara igotzen da.

2018/04/22. ARRAUNA. Getxo Arraun Elkarteko Neskeen Senior mailako batelak zilarrezko domina lortzen du Arabako Legutioko urtegian lehiatutako Euskadiko Txapelketetan

2018/04/21-22. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Bolue Elkarteko Neskeen taldea Euskal Herriko Koparen txapelduna izendatzen da eta Mutilen taldea txapeldun ordea.

2018/04/21. GIMNASIA. Saioa Agirrek bi domina lortzen ditu Guadalajaran lehiatu den Erregina Kopan, bata zilarrezkoa zinta mailan eta beste bat brontzezkoa pilota mailan.

2018/04/21. FUTBOLA. Bizkerre Neskak Bigarren mailara igotzen da Derio taldeari irabaztean Boluen 1 ean 6-0 emaitza batekin.

2018/04/14. ERRUGBIA. Zilarrezko domina bat Getxo Errugbiaren jokalaria den Aitor Lasarentzat Europako 20 urte azpiko Txapelketan Portugaleko selekzioaren aurrean galtzean finalean 25-3 emaitza batekin Portugaleko Koimbra hirian lehiatutakoan  

2018/03/31. ERRUGBIA. Kerman Aurrekoetxeak brontzezko domina eskuratzen du Espainiako 18 urte azpiko selekzioarekin Polonian lehiatu den Europako Txapelketan Portugal taldeari irabaztean hirugarren eta laugarren tokietarako norgehiagokan.

2018/03/17-18. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Bolue Elkarteko igerilariek hogeita bat domina eskuratzen dituzte, (zortzi urrezkoak, bederatzi zilarrezkoak eta lau brontzezkoak), Iruñean lehiatutako Euskadiko Absoluto eta junior maileetako Txapelketetan.

2018/03/17. BOXEOA. Asier Larrinaga Euskadiko Txapelduna izandatzen da 64 kiloko mailan Sestaon lehiatutako txapelketan bere arerioa ez agertzean. 

2018/03/10-11. IGERIKETA. Lau domina (hiru zilarrezko eta brontzezko bat) Gaude Kirol Elkarteko igerilari neskeentzat Kadizeko San Fernando herrian lehiatutako Espainiako Txapelketetan adimen-desgaitasunarekin igerilarientzat.

2018/03/03-04. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Bolue Kirol Elkartea hamabost dominarekin itzultzen da ( lau urrezkoa, bost zilarrezkoa, eta sei brontzezkoa) Tolosan lehiatutako Euskadiko Haur mailako Txapelketatik

2018/03/04. JUDO. Mikel Orbek zilarrezko domina bat lortzen du 100 kilo azpiko M-1 mailan Gironan lehiatutako IV. Espainia Nazioarteko Kopan

2018/02/25. ARRAUNA. Raspas del Embarcadero Arraun Elkarteko entrenatzailea eta arraunlaria den Marcos César Moralesek urrezko domina bat eskuratzen du C.R.A.S.H B Nazioarteko Txapelketan, Estatu batuetako Boston hirian lehiatutakoa.

2018/02/17-18. BOLEIBOLA. Getxo Aixarrota haur mailako Neskeen taldea Euskadiko Txapelduna izendatzen da Sestaon eta Gaztetxo mailako Neskeen taldea Euskadiko txapeldunordea Faduran.

2018/02/17. ARRAUNA. Bi urrezko domina eta zilarrezko bat Raspas del Embarcadero Arraun Elkarteko entrenatzailea eta arraunlari den Marcos César Moralesentzat eta zilarrezko domina bat Jorge Pinedarentzat Estatu Batuetako Virginia hirian lehiatutako Remoergometroko Munduko Txapelketan.  

2018/02/10-11. IGERIKETA. Mikel Bildosolak bi brontzezko domina gehitzen ditu berrogeita hamar eta ehun metrotako Libre mailetan X. Meeting Lisboan Euskadiko Selekzioarekin

2018/02/10. BOLEIBOLA. Getxo Aixerrota Euskadiko Gazte Neskeen mailako txapelduna izendatzen da Sestao taldea nagusitzean finalean 3-0 emaitza batekin Galdakaon lehiatutako txapelketan.

2018/02/03-04. IGERIKETA. Mikel Bildosolak Europako errekorra gainditzen du ehun metrotako Librean hogeita hamar urte baino gehiagoko mailan eta Getxo Igeriketa Waterpolo Bolue Kirol Elkarteak hemeretzi domina ( zortzi urrezkoak, sei zilarrezkoak eta bost brontzezkoak) eskuratzen ditu Malagan lehiatutako Espainiako Master Txapelketan.  

2018/01/28. ARRAUNA. Urrezko domina Virginia Diazentzat Espainiako Ergometroko Txapelketan eta zilarrezkoa Yanka Vieirarentzat, biak Raspas del Embarcadero taldeko arraunlariak.

2018/01/27. ARRAUNA. Raspas del Embarcadero tadeko Virginia Díaz arraunlariak urrezko domina eskuratzen du Espainiako Distantzia Luzeko Txapelketan eta brontzezkoa bere taldekidea den Yanka Vieira.

2018/01/21. ARRAUNA. Urrezko eta brontzezko domina Aulki Mugikorreko 4x mailan Raspas del Emabarcadero taldeentzako Euskadiko Distantzia Luzeko Txapelketan

2018/01/14. ARETO HOCKEYA. Hockey Stick Getxo Gaztetxo mailako taldea Areto Hockeyko Euskadiko Txapelduna izendatzen da Jolasetan lehiatutako finalean Real Sociedad taldeari irabaztean 3-2 emaitza batekin.

2017/11/25. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue Elkarteko errelebo Neskeen taldeak brontsezko domina lortzen du 4x50 metro libretan Neguko Espainiako Txapelketan.

2017/11/19. PADELA. Jolaseta Beteranoen Emakumeen eta Mutilen taldeak Espainiako Bigarren mailara igotzen dira Hirugarren mailako Txapeldunordeak izendatu ondoren Jolasetan lehiatutako Espainiako Txapelketan.  

2017/11/18. KARATE.  ISAN Getxo Karate Clubeko Xabier Pereda Espainiako Txapelduna izendatu da 21 urte azpiko Karate Txapelketako Kata mailan eta bere taldekidea den Ekaitz Pintado Espainiako Txapeldunordea izendatu da Xabiren aurrean galtzean Santiago de Compostela hirian lehiatutako finalean.   

2017/11/05. TENISA. Club Tenis Fadura taldeak lehen mailara igoera lortu egin du Bigarren mailako txapelduna izendatzean Ontinyent taldeari irabazi ondoren 4-3 emaitza batekin Alacantan lehiatutako kanporaketan.

2017/10/28. BOXEOA. Bunk3r Klubak urrezko domina bat eta bi brontzezkoak gehitzen ditu Salamankako Bejar hirian lehiatutako Espainiako Gazte eta Juniior Txapelketetan. Antony Guzmánek, urrea lortu du Junior Mailan, eta brontzeak Ander Blancorentzat, Junior, eta Iker Fernándezentzat, Gaztea, izan dira.    

2017/10/25. KARATE. Xabier Pereda 21 urte azpiko Karateko  Munduko Txapelduna izendatzen da Kata mailan Goktas turkiarra gainditzean Tenerifen lehiatutako finalean 3-2 emaitza batekin.  

2017/10/15. TENISA. Diego Chávez eta Irati Urbaneja, biak Club Tenis Fadura taldekoak, Euskadiko Txapeldunak izendatu dira bere taldekideak diren Mikel López eta Naiara Uriarte gainditzean finaleetan.

2017/09/24. SURFA . Garazi Sánchez Euskadiko Txapelduna izendatzen da Sopelako Arietarra HONDARTZA.n lehiatutako Txapelketan.

2017/09/17. ARRAUNA. Eneko Van Horenbeke EuskoLabel Ligako garailea Urdaibairekin eta Javi Polo aipatutako Liga honetara igotzen da Santurtzirekin.

2017/09/06-10. ARRAUNA.Zazpi urrezko domina Raspas del Embarcadero Arraun Elkarteko arraunlari eta entrenatzailea den Marcos César Moralesentzat Eslobeniako Blend herrian lehitutako Aulki Mugikorreko Munduko Txapelketan.

2017/09/10. ARRAUNA. Paul Gáldiz Kontxako Banderako txapelduna izendatzen da Oriorekin.

2017/08/26. SASKIBALOIA. Getxo Saski taldeko jokalaria den Ibón Martínez Diago Europako Gorrentzako 20 urte azpiko mailako Txapelduna izendatu da Espainiako selekzioarekin  Poloniako Lublin herrian lehiatu den txapelketan.

2017/08/22. HONDARTZA. BOLEIBOLA. Getxo BKT jokalariak diren Maider Santxo eta Katalin García Espainiako 19 urte azpiko txapeldunordeak izendatu dira Murtziako Lorka hirian lehiatutako txapelketan.  

2017/08/15-16. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue taldeko igerilaria den Mikel Bildosola Munduko Master Txapelduna izendatzen da 30-34 urteen arteko mailan ehun metroko Libre mailan eta Txapeldun ordea berrogeita hamar Tximeleta mailan Hungariako Budapest hirian lehiatutako Munduko Txapelketan. Ehun metro Libre mailan laugarrena izan da brotzezko dominatik lau ehunenekotara.

2017/08/06. ARRAUNA. Eneko Van Horenbeke Espainiako Txapelduna izendatzen da Bermeo-Urdaibai traineruarekin Kastro Urdialesen lehiatutako proban.

2017/08/03. ATLETISMOA. Francisco Javier Fontaneda atleta getxotarrak urrezko domina lortu du 5.000 metroko mailan berrogeita hamar urte baino goragokoentzat joan den Abuztuaren 3an Danimarkako Aarhus herrian lehiatu den txapelketan. Gainera bi zilarrezko dominak gehitu zituen 10.000 eta 1.500 metrotan.

2017/08/03. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue Elkarteko Magdalena "Magy" Musons igerilariak bi domina lortu ditu, bata zilarrezkoa 50 metro Libre mailan eta brontsezko beste bat 100 metro Libretan, Bartzelonako Terrassa hirian lehiatutako Espainiako Junior/ Senior Txapelketan.  

2017/07/22. TENISA. Club Tenis Fadura taldeko Iñigo Torre eta Mikel López Bikoitzeko Espainiako Junior mailako Txapeldunak izendatu dira Jolasetan lehiatutako lehiaketan, finalean nagusitzean 6-4 eta 6-2 emaitza batekin Diego Le Gal eta Alejandro Moro osatutako bikotea.

2017/07/16. IGERIKETA. Getxo IW Euskadiko Txapelduna izendatu da Senior eta Gazte taldekako mailetan. Neskeen mailan ere txapelduna izendatu da eta Gizonen mailan bigarrena sailkatu da hogeita zortzi domina lortu ondoren.

2017/07/09. ARRAUNA. Brontzezko domina Raspasentzat 2x Mutilen Gaztetxo mailan Gironako Banyoles herrian lehiatutako Espainiako Aulki Mugikorreko Txapelketan.

2017/07/09. IRRISTAKETA. Nikolay Senak urrezko domina bat eskuratzen du Battle mailan eta brontzezko beste bat Classic mailan Valladolilen lehiatutako Gazte mailako Espainiako Txapelketan

2017/07/02. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue Elkarteak hamalau domina, bederatzi urrezkoak, lau zilarrezkoak eta beste bat brontzezkoa, eskuratzen ditu Badajozeko Granadilla herrian lehiatutako Espainiako Master Txaeplketetan.

2017/06/25. ARRAUNA. Espainako Banku Mugikorreko Txapelketa (Sevillan). Getxoko ontziak sei domina lortu zituzten. RASPAS: Urrea (Virgina Díaz-skif), Zilarra: 8+ gizoneakoen gazte, Brontze: 2x  emakumezkoen senior maila //// GETXO ARRAUN: Zila: 2x emakumezkoen senior maila eta 4+ gizoneakoen gazte, Brontze: 8+ beteranoak

2017/06/25. GIMNASTIKO ERRITMIKOA. Saioa Agirre zilarrezko domina lortu zuen Valentziako Espainako Txapelketan

2017/06/23. TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejo Movistar taldeko txirrindulari getxoztarrak urrezko domina eskuratu zuen Sorian lehiatutako Espainiako Txapelketako erlojuaren aurkako lasterketan

2017/06/11. FUTBOLA. Bizkerre taldeko jokalaria den Eider Arana Erkidegokoen Txapelketako txapeldunordea Euskadiko selekzioarekin finalean galtzean Kataluiniako selekzioaren aurrean.

2017/06/11. BOLEIBOLA. Getxo Boleibol Kirol taldeko jokalariak diren Aida Etxebarria eta Nerea Izaguirre Senior mailako Euskadiko Txapledunak izendatzen dira. Bere taldekideak diren Maider Santxo eta Katalin García hirugarren tokian sailkatu dira.

2017/06/04. PADELA. Jaime Bergarechek berretsi du Euskadiko Txapeldunaren titulua, oraingo honetan, Iñigo López de Aberasturirekin bikotea eginez.

2017/05/28. TENISA. Club Tenis Fadura taldeko jokalaria den Diego Chavez eta Jolaseta taldeko jokalaria den Lucía de la Puerta Euskadiko Erabateko Txapeldunak izendatzen dira Faduran lehiatutako Euskadiko Txapelketan.

2017/05/27. JUDO. Zilarrezko domina bat Mikel Orberentzat M-1 +100 (30-34 urte bitartean) mailan Salamankan lehiatutako Espainiako Judo Beteranoen Txapelketan.

2017/05/27. GIMNASIA ERRITMIKA. Cuerdeando taldeak brontsezko domina bat lortzen du Durangon lehiatu den Euskadiko Taldekako Txapelketan .

2017/05/27. HONDARTZA. BOLEI. Getxo BKT taldeko Maider Santxo eta Kattalin García Euskadiko 19 urte azpiko txapeldunak izendatzen dira Sestaoko La Benedicta KIROLDEGIAn lehiatutako Erkidegoko Txapelketan.

2017/05/14. GIMNASIA ERRITMIKA. Saioa Aguirrek urrezko domina bat eskuratzen du Leioan lehiatu den Euskadiko Bakarkako Txapelketan

2017/05/13. IRRISTAKETA. Gira Getxo taldeak bi urrezko domina lortzen ditu eta Show Getxo taldeak urrezko domina bat, bi zilarrezko eta beste bi brontsezkoa Barakaldon lehiatutako Euskadiko Txapelketan.

2017/05/13. TAEKWONDOA. Oihane García Gaminde Euskadiko Txapelduna izendatzen da zortzigarren aldiz jarraian, oraingo honetan Junior mailako -52 kilotan, Zallan lehiatutako txapelketan.

2017/05/12. BOXEOA. Ibón Larrianga Supergalloko  WBC Mediterranear Txapelduna izendatzen da puntutan irabaztean Georges  Leroy frantziarrari Frantziako La Rochelle herrian lehiatutako txapelketan.

2017/05/07. ARRAUNA. Raspaseko 8+ ontziak brontsezko domina bat eskuratzen du Legutianoko Urtegian lehiatutako Euskadiko Aulki Mugikorreko txapelketan. 

2017/05/07. ARETO HOCKEYA. Brontsezko domina bat Gaztetxo Mutilen mailako Jolaseta taldearentzat Marina D'Or herrian lehiatutako Espainiako Txapelketan.

2017/05/07. ERRUGBIA. Getxo ERRUGBIA 18 urtez azpiko taldeak brontsezko domina bat eskuratzen du Valladolilen lehiatutako Espainiako Txapelketan.

2017705/02. GRAPPLING. Naiomi Matthews Europako Txapelduna izendatzen da GRAPPLING Gi eta Txapeldunordea GRAPPLING No Gi Serbiako Nova Grad herrian lehiatutako Europako Txapelketan.    

2017/04/29. IRRISTAILU HOCKEYA. Jolaseta Lehen Nazional mailara igotzen da Oviedo (6-2) eta Liceo (2-3) taldeei irabazi ondoren lehen ihardunaldian Santander aldean.

2017/04/09. TENISA. Club Tenis Fadura taldeko Irati Urbaneja Kadete mailako Euskadiko Txapeldunordea izendatzen da Donostian lehiatutako Euskadiko Txapelketan.

2017/04/02. TENISA. Mikel López (Club Tenis Fadura) eta Mercedes Arístegui (Jolaseta) Junior mailako Euskadiko Txapeldunak izendatu dira Gasteizen lehiatu den lehiaketan. Pablo Innerarity (Jolaseta) eta Naiara Uriarte (Club Tenis Fadura) txapeldunordeak izan dira.

2017/04/02. FUTBOLA. Gazte mailako Arenas taldea Ohorezko mailara igotzen da ihardunaldi baten faltan Danok Bat B taldeari irabazi ondoren Maionan 0-1 emaitza batekin.

2017/03/18. IRRISTAILU HOCKEYA. Jolaseta Ipar Ligako txapelduna izendatzen da hiru aldiz jarraian Tenis taldea gainditzean Negurin 8-3 emaitza batekin.

2017/03/12. GRAPPLING. Naiomi Matthewsek bi urrezko domina lortzen ditu Cáceres lehiatutako Espainiako Txapelketetan Grapplin eta GRAPPLING GI mailetan. Gainera beste bi brontsezko domina eskuratu ditu Euskadiko Selekzioarekin modalitate horietako taldekako mailetan.  

2017/03/02. BOLEIBOLA. Getxo BKT Euskadiko Txapelketan nagusitzen da Sestao taldea gainditzean 3-1 emaitza batekin Lekeition lehiatutako txapelketan.

2017/02/25. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue Elkartea Euskadiko Txapelduna izandatzen da Neskeen eta Mutilen Senior mailetan Iruñeako Club Deportivo Amayako instalakuntzetan lehiatutako lehiaketan. 

2017/02/25. BOLEIBOLA. Getxo BKT Euskadiko Gazte mailako Txapelduna izendatzen da Faduran lehiatutako lehiaketan 3-2 emaitza batekin nagusitu ondoren Vasa Fortuna

2017/02/19. IGERIKETA. Getxo IGERIKETA Bolue Elkarteko Fernando Tellezek urrezko domina eraman du Bartzelonako Mataró hirian lehiatu zen Espainaiko Open Master Txapelketako  Hiru Milia metroko frogan. Gainera Espainiako Errekorra gainditu zuen hiru milia metrotan, milia eta bostehun metrotan eta zortzirehun metrotan.

2017/02/19. KARATE. Xabier Peredak brontsezko domina eskuratzen du Bulgariako Sofia hirian lehiatu zen Kata mailako Europear Txapelketako Cadete-Junior taldekako mailan Mario Tardio eta Martín Ruizekin.

2017/02/19. ARRAUN ERGOMETROA. Raspas Arraun Elkarteko arraunlaria den Marcos Moralesek brontsezko domina bat lortzen du Bostoneko hirian lehiatu zen Munduko Arraun Ergometroko Txapelketako 40-49 urte bitarteko mailan.

2017/02/05. KARATE. Xabier Pereda, Kata Gizonen mailan, Leire Obregón, Kata Neskeen mailan eta Ane Calvente, Kumite mailako 68 kilo azpiko mailan, Euskadiko Txapeldunak izendatzen dira Azkoitian lehiatutako Txapelketan. Gainera Ekaitz Pintadok, Kata Gizonen mailan eta Jaime Fuentek, Kumite Gizonen 60 kilo azpiko mailan, zilarrezko dominak lortzen dituzte eta Julen Barrerasek brontsezko domina bat eskuratuzen du, denak ISAN Getxo Karate Kluba taldeko ordezkariak.  

2017/02/04. ARRAUNERGÓMETRO. Raspas Arraun Elkarteko entrenatzailea eta arraunlari den Marcos Morales Europako Txapelduna izendatzen da bi mila eta bostehun metrotako frogetan Parisen lehiatutako Txapelketan.

2017/01/30. ARRAUNA. Raspas del Embarcadero Arraun Elkarteko Virginia Díazek urrezko domina bat lortzen du Skiff mailan Espainiako Txapelketan eta Aimar Astigarragak eta Ander Gómezek, Rapasekoak ere bai, zilarrezko domina eskuratzen dute Skull Bikoitza Kadeteko mailan, Ourenseko Castrelo Do Miño herrian lehiatutako Txapelketan.

2017/01/29. ARRAUNERGÓMETROA. Zilarrezko domina Virginia Díazentzat, raspas Arraun Elkarteko ordezkaria, Ourenseko Rabadavia herrian lehiatutako Espainiako Remoergómetro Txapelketan 

2017/01/22. IGERIKETA. Julen Zabalok urrezko domina lortzen du Euskadiko Alde Haundiko Txapelketako hiru mila frogan.  Bere talkidea den Yoel Pampínek zilarrezko domina eskuratu du eta bi mila metroko frogan Asís Zubiaurrek zilarrezko domina lortu du eta Lander Cortabitartek brontsezkoa, denak Getxo IGERIKETA Bolue Elkarteko partaideak.

2017/01/14. ATLETISMOA. Zilarrezko domina Terese Lujuarentzat luzera jauzieran eta brontsezko domina Talía Lujuarentzat jauzi hirukoitzean Donostian lehiatu zen Euskadiko Kluben Kopan.

2016/12/17. TAEKWONDOA. Ilargi García Euskadiko Txapeluna izendatzen da 57 kilo azpiko mailan Txurdinagan lehiatutako txapelketan.

2016/12/17. IGERIKETA. Julen Zabalok brontsezko domina lortzen du Sabadellen lehiatutako Igerileku Motzeko Neguko Espainiako Txapelketan

2016/12/10. TAEKWONDOA. Ohiane García Gaminde  Espainiako Junior mailako Txapelduna izendatzen da berrogei ta bederatzi kilo azpiko mailan Alacanten lehiatu den Espainiako Txapelketan.

2016/11/26. KARATE. Ekaitz Pintadok brontsezko domina eskuratzen du Kata mailako 21 urte azpiko mailan Tenerifen lehiatu den Espainiako Karate Txapelketan

2016/11/13. RAID. Urtzi Iglesias eta Jon Ander Arambalza getxotarrak hirugarren tokian sailkatzen dira Columbia Vidaraid taldearekin parte hartzen Australian lehitutako Munduko Txapelketan

2016/10/23. TXIRRINDULARITZA. Zilarrezko domina Jontahan Castroviejorentzat Nazioen Erlojupekoan Frantziako Les Herbiers herrian.

2016/10/23. KARATE. Getxo Karate Klubak bederatzi domina eskuratzen ditu Aretxabaletan lehiatutako Euskadiko Txapelketan. Sara Pablos (Kadete), Iraide Azkorra (Junior), Xabier Pereda (Junior) eta Ekaitz Pintado (21 urte azpiko) Euskadiko Txapeldunak izendatu dira.

2016/10/15. ERRUGBIA. Getxo Errugbiko jokalriak diren Bárbara Pla, Saioa Jaurena eta Carmen Pérez Europako Txapeldunak izendatu dira Espainiako selekizoarekin Madrilen finalean nagusitzean Holandako selekzioari 35-7 emaitza batekin.

2016/10/12.TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejok brontzezko domina eskuratzen du Munduko Txapelketa erlojupeko proban.

2016/10/03.. JIU JITSUA. Naiomi Matthews zilarrezko lortu zuen Munduko GRAPPLING (Jiu Jitsu) Txapelketa, 53 kiloz azpiko mailaren. (Misnk-Bielorrusia)

2016/09/17. GURPIL SASKIBALOIA. Asier Garcíak zilarrezko domina lortzen du Ríoko Joku Paralinparrean Estatu Batuen aurrean galdu ondoren finalean 52-68 emaitza batekin.

2016/09/14. TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejok urrezko domina eskuratzen du Europako Txapelketako erlojupeko proban.

2016/09/11. ARRAUNA Getxo Arraun Elkarteko Javi Sánchezek eta Víctor Llorentek urrezko domina lortzen dute Copenhaguen lehiatu den Munduko Master mailako Txapelketako 2x mailan. Leku berberean Marcos Moralesek lau urrezko domina eskuratzen ditu.

2016/09/11. ARRAUNA. Javi Polo eta Eneko Van Horenbeke, Mutilen mailan, eta Ondiz Lekubarri, Neskeen mailan, Urdaibai eta San Juan traineruekin hurrenez hurren, Kontxako Banderako garaileak izan dira. Bigarren tokian Hibaika Elkarteko Olatz Ugarte sailkatu da eta hirugarrenean Pául Gáldiz Kaikurekin.

2016/08/20. HONDARTZA. BOLEIBOLA.Oihane Pacual Espainiako 21 urte azpiko txapeldunordea izendatzen da Nerea Ruizekin bikotea eginez.

2016/08/10. TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejo brontsezko dominatik lau segundutara geratzen da 2016ko Rioko Joku Olinpiarreko erlojupeko proban.

2016/07/10. REMO. Aimar Astigarraga (Raspas Arraun) Espainako Txapelketa hau mailako skiffan zilarrezko domina polsikoratu zuen.

2016/07/03. FREESTYLE IRRISTAKETA. Nikolay Sena Espinako Txapelketabi bi domina polsikoratu zuen. Urrezko domina Battle mailan eta zillarzkoa Classic maila

2016/07/03. IGERIKETA. Fernando Téllez lau domina lortu zuten Masters Mailako Espainako Txapelketan: urrezko bi domina (1500 eta 400 metro crowl estiloa), zilarrezkoa 200 metro crowl estiloa; eta brontzekodomina 200 metrobizkar proban.  

2016/07/03. TENIS. Jolaseta neskek kadete mailako Espainalo Txapelketa polsikoratu zuen finalean Marllorcako Global CT irabazita.

2016/06/26. GIMNASIA ERRITMIKA. Saioa Agirrek hiru urrezko domina lortu ditu Guadalajaran lehiatutako Espainiako Txapelketetan, bi bakarka mailetako mazo eta pilota ataletan, eta taldekako bat Sakoneta taldearekin.

2016/06/06. HONDARTZA. BOLEI. Oihane Pascual eta Nerea Ruiz Euskadiko Senior mailkao txapeldunak izendatzen dira Donostiako Zurriolako HONDARTZA.n lehiatutako txapelketan.

2016/06/26. ARRAUNA. Bi  domina Raspasentzat, bata urrezkoa Neskeen Skiff mailan eta beste brontsezko bat Neskeen 4x mailan, eta beste zilarrezko domina bat Arriluzeko Arraun Elkartearentzat Beteranoen 4+ mailan, Gironako Banyolas herrian lehiatutako txapelketan.

2016/06/25. TAEKWONDOA. Oihane García Gamindek urrezko domina bat lortzen du  46 kilo azpiko Euskadiko Junior mailako Txapelketan, Bilboko Miribilla Frontoian lehiatutakoa.

2016/06/23. TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejolk zilarrezko domina eskuratzen du Espainiako erlojupeko Txapelketan.

2016/06/12. HONDARTZA. BOLEI. Maider Santxo eta Katalin García Kadete mailako Euskadiko Txapeldunak izendatzen dira Sestaon lehiatutako txapelketan.

2016/06/11. REMOERGÓMETRO. Urrezko domina bat Luis Amallobietarentzat Huelvan lehiatutako Polizia eta Suhiltzaileen Jokuetan.

2016/06/05. ATLETISMOA. Borja Zorrilla-Lequérica Euskadiko Txapelduna izendatzen da berrehun metro lauko lasterketan eta Jan Karla Pérez Salazarrek zilarrezko domina bat eskuratu du berrehun metro laukoan.

2016/06/05. TENIS. Irati Urbaneja Euskadiko Haur mailako txapeldunordea izendatu da Gasteizen lehiatutako txapelketan.

2016/05/25-29. IGERIKETA. Getxo Bolue Kirol Elkarteko Mikel Bildosolak lau domina lortu ditu, hiru zilarrezkoak 50 eta 100 metro libretan eta 4x50 metro libretan mixtoan eta brontsezko bat 50 metro tximeleta, Londresen lehiatutako Europako Master Txapelketan.

2016/05/15. FUTBOLA. Arenas sailkatzen da datorren denboraldian Errege Kopa jokatzeko.

2016/05/14. GIMNASIA. Saioa Agirrek urrezko domina bat eskuratzen du Bulgariako Plovdiv herrian lehiatutako Maria Petrova Sariketa III.Trakia Cup Nazioarteko Zurkuituaren barruan.

2016/05/01. ERRUGBIA. Jon Zabala getxotarra Munduko 20 urte azpiko mailako txapeldunordea izandatzen da Zimbabwen lehiatutako txapelketan.

2016/04/16. FUTBOLA. Gazte mailako Getxo taldeak igoera lortzen du Ohorezko Mailara Leioa taldeari gainditu ondoren 1-2 emaitza batekin.

2016/04/10. URPOLO. Getxo I. W. Euskalherriko ligako lehen mailara igotzen da Lautada taldeari gainditu ondoren Gasteizen.

2016/03/12. IRRISTAILUZKO HOCKEYA. Jolaseta Ipar Ligako Txapelduna izendatzen da Laguna Negra taldea gainditzean 11-1 emaitza batekin.

2016/02/28. ARETO ARRAUNA. Marcos César Moralesek zilarrezko domina eskurtazen du Master 40-49 mailako bakarkako proban eta urrea lortzen du taldekako mailan, eta Luis Amallobietak brontsezko domina lortu du pisu arineko 40-49 mailan Boston lehiatu den Munduko Txapelketan. 

2016/02/20. ATLETISMOA. Jan Karla Pérez Salazarrek brontsezko domina lortzen du Donostian lehiatu den Espainiako Promesa mailako Txapelketako berrehun metro lauako mailan.

2016/02/14. ATLETISMOA. Igor García Euskadiko Cross Beterano mailako Txapelduna izendatzen da Abadiñom lehiatutako proban.

2016/02/13. JUDO. Eneko Latxak zilarrezko domina bat eskuratzen du Euskadiko Junior mailako Txapelketako -55 kilo mailan. 

2016/02/06. KARATE. Xabier Pereda eta Ekaitz Pintado karateka getxotarrek urrezko domina bat lortu dute, taldeka eginez Antonio Jimena andaluziarrarekin, Europako Txapelketako taldekako Kata mailan Asier Elordui Espainiako hautatzaile getxotarraren agindutara, 5-0 emaitza batekin irabaztean Turkiari. 

2016/01/31. ARRAUNA. Virginia Díaz,  Raspas del Embarcadero arraunlariak distantzia luzeko banku mugikorreko Espainiako Txapelketa eskuratzen du Sevillan lehiatutako proban. Aurreko egunean, larunbatean, zilarrezko domina ere lortu zuen Espainiako

arraun-ergometroko Txapelketan

 

2016/01/24. JIU-JITSU. Naiomi Matthewsek, Rider Fight Club borrokalariak, brontsezko domina bat eskuratzen du Lisboan lehiatu den Europako Jiu-Jitsu Brasildarra -53,5 kilo azpiko gerriko morea mailan.

2016/01/02. ARRAUNA. Raspas Arraun Elkarteko arraunlaria eta entrenatzailea den Marcos Moralesek Munduko errekorra ergometro maraton mailan gainditzen du, 42 km eta 195 metro, bi ordu, hogei ta bost minutu eta hogei ta hamazazpi segundutako denbora batekin, hamar segundutan hobetzen aurreko errekorra.

2015/12/24. ARRAUNA. Raspas Arraun Elkarteko arraunlaria eta entrenatzailea den Marcos Moralesek erdi orduko errekorra gainditzen du ergometron 9.234 metro egitean. Aurreko errekorra 9.162 metrokoa izan zen.

2015/12/20. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Neskeen Taldea Euskal Herria Kopako garailea izendatu zen Galdakaon lehiatutako proban.

2015/12/12. TENISA. Club Tenis Fadurak VNRC Txapelketako garailea izendatzen da Kadete mailan finalean irabaztean Jolaseta taldeari 5-2 emaitza batekin.

2015/12/05. TAEKWONDOA. Ilargi García Espainiako Txapelduna izendatzen da 21 urte azpiko mailan Kastellongo Benicassim herrian lehiatutako txapelketako finalean irabaztean Belán Molano madrildarrari.

2015/11/28. KARATE. Xabier Pereda Espainiako Txapelduna izendatu da Kata Junior mailan finalean gainditzean bere taldekidea den Ekaitz Pintadori 4-1 emaitza batekin. Getxo Karate Klub ISAN Defentsa Pertsonaleko Eskolako ikasleak diren Xabier Pereda, Ekaitz Pintado eta Julen Barreras Espainiako taldekako txapeldunak izendatu dira Euskadiko Selekzioarekin.  

2015/11/12. KARATE. Xabi Peredak zilarrezko domina bat lortu egin du Indonesiako Yakarta hirian lehiatutako Kata Mailako Karate Munduko Txapelketan. Finalean galdu egin du Ahmad Zigi Zaresta indonesioaren aurrean 3-2 emaitza estu batekin.

2015/11/01. HIPIKA. Ainara Garay-k urrezko domina lortzen du  Errege Kopako Gazte mailako Hesiera Klasikoa  Pony mailan Madrilgo Club de Campo Kirol instalakuntzetan lehiatutako txapelketan  

2015/10/31. ERRUGBIA. Jon Zabala Europako Txapelduna izendatu da Espainiako 19 urte azpiko selekzioarekin Lisboan lehiatutako Europearrean 24-3 emaitza batekin nagusitzean Errumaniako selekzioari. Aviron Bayonnais taldeko jokalari getxotarrak final osoa jokatu egin zuen.

2015/10/01. TENISA. Iñigo Santos (Club de Tenis Fadura) eta Lucia De la Puerta (Jolaseta) Euskadiko txapeldunak izandatu ziren. Gizonen bikote mailan irabazleak Club de Tenis Fadura taldeko Beci eta Taborcia izan ziren, eta Neskeen mailan Jolaseta taldeko Blanco eta Aizpurua nagusitu ziren.  

2015/09/20. TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejok brontsezko domina eskuratzn du MoviStar taldearekin TXIRRINDULARITZAko Munduko Txapelketako Taldekako Erlojupeko lasterketan Estatu Batuetako Richmond hirian lehiatutakoa. 

2015/09/13. ARRAUNA. Javi Polo eta Eneko Van Horenbeke Kontxako Banderaren txapeldunak izendatu dira Bermeo-Urdaibai ontziarekin.  

2015/08/28. BELAR HOCKEYA. Jolaseta taldeko jokalariek diren Joachim Meissner eta Javier Ferrer Brontsezko domina lortzen dute Londresen lehiatutako Europako Txapelketa 45 urte goragoko mailan.

2015/08/17. FUTBOLA. Ager Aketxe eta Jonás Ramalho getxotarrak Espainiako Superkopako Txapeldunak izendatzen dira Athletic taldearekin Bartzelonari gainditzean finalean.

2015/08/16. ARRAUNA. Ondiz Lekubarrik Neskeen Euskotren Liga eskuratzen du San Juanekin.

2015/08/16. ATLETISMOA. Francisco Javier Fontaneda Maratoi Erdiko Munduko Txapelduna izandatzen da 50 urtez baino goragoko mailan Lyon lehiatutako Munduko Txapelketan.

2015/08/10. ATLETISMOA. Francisco Javier Fontanedak urrezko domina lortzen du 50 urtez baino goragoko mailako 10.000 metroko lasterketan Lyon lehiatutako Munduko Txapelketa.

2015/08/02. ARRAUNA. Javi Polo eta Eneko Van Horenbeke getxotarrak Espainiako Txapeldunak izendatzen dira Bermeo traineruarekin Kastron lehiatutako txapelketan.

2015/07/25. BELAR HOCKEYA. Jolaseta taldeko jokalariak diren José "Txefo" Basterrak eta Kurt Leopoldek, brontsezko domina lortzen dute Espainiako Selekzioarekin Santandergo La Albericia Kirol Instalakuntzetan lehiatutako Europako 18 urtez azpiko Txapelketan Belgikari nagusitzean.

2015/07/11. ATLETISMOA. Francisco Javier Fontanedak Espainiako M-50 mailako 1.500 metroko errekorra gainditzen du  Durangon lehiatutako Euskadiko Txapelketan. Marka berria da: 4:10.06.

2015/07/04. KAYAK SURF. Oskar Martínezek Brontsezko domina eskuratzen du Galizan lehiatutako Kayak Surfeko Munduko Txapelketako Master mailan.  

2015/07/04. ARRAUNA. Laura Terrerosek (Raspas A.T.) urrezko domina lortzen du Gironako Banyoles herrian lehiatu den   Haur mailko Neskeen Skiff  Espainiako Txapelketan. Erik Balcarce eta Iñigo Terreros, klub berdinatik, brontsezko dominarekin etorri ziren Kadete mailako Scull Bikoitzean.  

2015/06/27. FUTBOLA. Arenas Club Bigarren B mailara igotzen da, eta igoera honen ondorioz, Club Deportivo Getxo taldea ere Hirugarren mailara igotzen da.

2015/06/26. TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejok urrezko domina lortu egin du Espainiako Txapelketetako erlojupeko proban Cáceres hirian lehiatutakoa  

2015/06/24. KAYAKA. Naiara Gómezek kayakari agur esan dio hamalau urte eman ondoren goi mailako Nazioarteko lehiaketetan.

2015/06/20-21. ARRAUNA. Raspas del Embarcaderok urrezko domina bat eta brontsezko beste bat eta Getxo ARRAUNAk beste urrezko domina bat eskuratzen dituzte Sevillan lehiatutako Aulki Mugikorreko Espainiako Txapelketetan Gazte eta Absoluto mailetan.

2015/06/13. ARRAUNA. Getxo ARRAUNAk sei domina eta Raspas del Embarcaderok bost lortu egin dituzte Euskadiko Aulki Mugikorreko Txapelketan

2015/06/06. ITSASPEKO ARRANTZA. Getxo taldeko Sergio de Julianek urrezko domina eskuratzen du Euskadiko Txapelketan eta Aitor Romok, Club Litoral de Getxo, brontsezko domina lortu du.

 2015/06/06. FUTBOLA. Kadete mailako Romo taldea Euskal Kopako garailea izendatu da Santutxu taldeari gainditzean finalean 2-1 emaitza batekin.

2015/05/29. BOXEOA. Ibon Larrinagak brontsezko domina bat eskuratzen du Espainiako Txapelketetako pisu arina mailan (-60) Mustfa Gueye kanariarrekin galdu ondoren eztabaidako erabaki batean. 

2015/06/24. BELAR HOCKEYA. Jolaseta Nesken taldeak Ohorezko mailara igoera lortu du Negurin nagusitzean Sardinero talde kantabriarrari 2-0 emaitza batekin.

2015/05/16. ATLETISMOA. Getxo Atletismo taldeko Iñigo Cillero mila metro lauko Euskadiko Txapelduna izendatu da Donostian lehiatutako txapelketan bi minutu, berriogei ta zazpi segundu eta hamar ehuneneko denbora batekin.

2015/05/10. TENISA. Lucia de la Puerta (Jolaseta) eta Iñigo Torre (Club Tenis Fadura) Euskadiko Kadete mailako Txapelketako garaileak izan dira

2015/05/09. JUDO. Judo Club Getxo taldeko Alex Kortabitartek urrezko domina lortu du Hueskako Jaca hirian lehiatutako Espainiako Haur mailako Txapelketako 46 kilo azpiko mailan. Bere taldekidea den Olatz Etxebarriak brontsezko domina lortu du 57 kilo azpiko mailan Espainiako Haur mailako Txapelketan

2015/05/03. TENISA. Real Club Jolasetako tenislaria den Lucia de la Puerta Euskadiko Junior mailako Txapelduna izendatzen da Laukarizen lehiatutako Txapelketan.  

2015/04/26. ARRAUNA. Raspas del Embarcadero arraunlaria den Virginia Díaz Floridako Unibertsitateko Txapelketako 8+ mailan nagusitzen da.

2015/04/18. ATLETISMOA. Iñigo Cillero Euskadiko Txapelduna izandatzen da hiru mila metro lauko mailan Donostian.

2015/04/18. KAYAK SURF. Oskar Martínez Euskadiko Txapelduna izendatzen da Kayak Surfeko Master Luze mailan Mundakan.

2015/04/16. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo igerilaria den Magdalena Musons-ek Zilarrezko domina bat eskuratzen du Hegoameriketako Txapelketetan 50 metro Libreko mailan hamalau urte dauzkatenentzat. Gainera beste lau zilarrezko domina lortu egin zituen igerilari argentinarrak 4x50 metro Libre eta Estilo Neskeen eta Misto eta 4x100 Libre eta Estilo Neskeen eta Misto maileetan. 

2015/04/21. ATLETISMOA.  Durangon lehiatu zen Europako atletismo Txapelketa poltsikoratu zuen Francisco Javier Fontaneda getxoztarrak, 50 urte baino gehiagoko mailaren barruan. Gauzak horrela, egungo Europako eta Munduko txapelduna dena 10.000 metroko proban nagusitu zen

2015/03/21. TAEKWONDOA. Oihane García Gamindek brontsezko domina bat eskuratzen du Espainiako Kadete Mailako Txapelketetan 37 kilo azpiko mailan.

2015/03/1415. IGERIKETA. Estibaliz Landaburuk hiru brontsezko domina lortzen ditu Espainiako Adimen-Elbarriatu Txapelketetan 50 metro Bizkarrean, eta 50 eta 100 metro Libretan.

2015/03/07. IRRISTAILUZKO HOCKEYA. Jolaseta Ipar Ligako Txapelduna izendatzen da oraindik bi ihardunaldiaren faltan Liga amaitzeko.  

2015/03/01. ARRAUNA. Areetako Raspas del Embarcadero Arraun Elkarteko arraunlari eta entrentzailea den Marcos César Morales Munduko Txapelduna izendatu da arraun ergometroko 30-39 urte bitarteko mailan Estatu Batuetako Boston hirian lehiatu den txapelketan.

2015/02/20-21. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Taldeko igerilariek bost Espainiako errekorrak gainditu dituzte Pontevedran lehiatutako Espainaiko Neguko Txapelketetan. Errekorrak Gizonen 200 metro Libre eta Estilo, Neskeen 200 metroko Bularrean, eta Gizonen eta Misto 4x50 Estilo mailetan izan dira.

2015-01-06/09. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Taldeko igerilaria den Magdalena "Magy" Musons Argentinako Txapelduna izendatu da 50 eta 100 metro libreko lehiaketan Buenos Aires hirian lehiatutako Argentina Errepublikako Txapelketetan.

 

2014-12-20. TAEKWONDOA. Ilargi Garcíak Urrezko domina eskuratzen du Balmasedan lehiatutako Euskadiko Absoluto mailako Txapelketetan.

2014-12-06. TAEKWONDOA. Ilargi Garcíak Brontsezko domina lortzen du Galizako Pontevedra hirian lehiatu den Espainiako Taldekako Txapelketetan

2014-11-23. KARATE. Xabier Peredak, Julen Barrerasek eta Ekaitz Pintadok Urrezko domina eskuratu dute Euskadiko Selekzioarekin Espainaiko Kadete Karateko Txapelketan Ciudad Real hirian lehiatutakoa. Xabier Peredak Urrezko domina lortu du Kata Kadete mailan eta Julen Barrerasek Brontsezko domina bat eskurtazea lortu du

2014-11-15. HIPIKA. Ainara Garay hezte klasiko Bizkaiko eta Euskadiko Txapelduna izendatu da Gazte mailan.

2014-11-01. ERRUGBIA. Getxo ERRUGBIA Taldeko jokalari den Jon Zabala hirugarren tokian sailkatu da Portugaleko Lisboa hirian lehiatu den Europako 19 urte beherako txapelketan Errusiako Selekzioari nagusitzean 40-23 emaitza batekin.

2014-09-28. KAYAKA. Jorge Van Horenbekek zilarrezko domina bat eskuratu du Estatu Batuetako Oklahoma hirian lehiatutako Maratoi Munduko Txapelketako 35-39 urte bitarteko K-1 mailan

2014-09-14. ARRAUNA. Javi Polo eta Eneko Van Horenbeke Kontxako Ikurriñaren garaileak izendatu dira Urdaibai traineruarekin.

2014-08-29. ATLETISMOA. Francisco Javier Fontaneda Beteranoan 50-55 adin arteko Europako Txapelduna izendatzen da 5000 metrokoan Turkiako Izmir herrian lehiatutako txapelketan. 

2014-08-24. ATLETISMOA. Francisco Javier Fontaneda Beteranoan 50-55 adin arteko Europako Txapelduna izendatzen da 10000 metrokoan Turkiako Izmir herrian lehiatutako txapelketan.

2014-08-03. ARRAUNA. Javi Polo arraunlari getxotarra Espainiako Txapelduna izendatzen da Urdaibai ontziarekin Kastron.

2014-08-02. HONDARTZA. BOLEI. Getxo Boleibol Taldea  HONDARTZA.ko Boleiboleko Neskeen Haur mailako Espainiako Txapelduna izendatu da Galizako Boiro herrian lehiatutako txapelketan eta Haur mailako Mutilen taldea Txapeldunordea izan da.

2014-07-20. BELAR HOCKEYA. Jolaseta taldeko José Basterra jokalaria 4 Herrialdetako Txapelduna izendatu zen Espainiako selekzioarekin Santander aldean.

2014-07-19. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Taldeko igelaria den Naia Ibarrondo Espainiako Txapeldunordea izendatu da ehun metroko mariposa mailan Bartzelonan lehiatutako Udako Espainiako Txapelketan..

2014-07-13. HONDARTZA. BOLEI. Getxo BKT -kojokalaria den Oihane  Pascual Europako Mendebaldeko Hemeretzi urte azpiko txapeldunordea izendatzen da Nerea Ruiz Sestao taldeko jokalariarekin batera Holandako La Hayako hirian lehiatutako txapelketan. 

2014-07-12. HONDARTZA. BOLEI. Getxo BKT-ko jokalariak diren Lucia Enciondo eta Ane Zorrozua Euskadiko Txapeldunak izendatu ziren Donostian finalean nagusitzean Galdakaoko Izaguirre eta Etxebarria osatutako bikoteari 2-0.

2014-07-06. HIPIKA. Galea Hipika Clubeko Rafael Saenz de Santamaria zaldizkoak urrezko domina bat lortu du Segovian lehiatu den Gazteen mailako Espainiako Txapelketako Haur mailan 1.20/1.25 metrotako oztopo proban. Bere anaiak, Tomás Saenz de Santamariak, brontsezko domina bat eskuratu du Haur mailako 1.10 metrotako oztopo proban. 

2014-07-06. ATLETISMO. Futbol Club Barcelona taldeko Borja Zorrilla-Lequerica atleta getxotarrak brontsezko domina bat eskuratu du Kastellon lehiatutako Espainiako Junior mailako Txapelketako 200 metroko lauako proban 21.92 denbora batekin. 

2014-06-29. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Taldeko igerilaria den Ane Ibarrondok Euskadiko Errekorra gainditzea lortu du Santurtzin lehiatutako BIzkaiko Udako Txapelketan. Errekorra berria 1:03,07 da eta 51 ehunenekotan gainditu du 2003 tik Arantza Ramos barakaldotarrak eduki zuen errekorra.

2014-06-27. TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejok brontsezko domina bat lortu du Leongo Ponferrada hirian lehiatu den Espainiako Erlojupeko Txapelketan

2014-06-22. ARRAUNA. Getxo Arraun Taldeko 2x eta 4x mailetako ontziek zilarrezko domina bana eskuratu dute beterano mailan eta Virginia Díaz brontsezko domina bat Skiff mailan Gironako Banyoles herrian lehiatutako Espainiako Txapelketan  

2014-06-15. ATLETISMO. Iker Sánchez Barrenetxea Euskadiko Txapelduna izendatu da 800 metro lauko mailan Donostian lehiatu den Txapelketan 1:53,09 denbora batekin, eta Talía Lujua Euskadiko txapeldunordea izendatu da Jauzi Hirukoitzeko mailan hamaika 11:23 jauzi batekin.

 2014-06-07. KICK BOXING. Ane Rodríguez Espainiako Txapelduna izendatzen da 48 kilo azpiko mailan finalean gainditzean puntutan Lorena Baeza madrildarrari Nafarroako Burlada herrian.

204-06-01. TAEKWONDOA. Ilargi García Euskadiko Txapelduna izendatu da 21 urte azpiko 41 kilo azpiko mailan finalean gainditzean bere taldekidea den Lara Morenori 10-1 emaitza batekin.

2014-06-01. HONDARTZA. BOLEIBOLA. Getxo BKT-eko Sara Díez eta Maider Santxo Euskadiko Txapeldunak izendatu dira Kadete mailan finalean gainditzean Fortuna taldeko Paula Pérez eta Laura García bikoteari 21-15 eta 24-22 emaitza batekin.

2014-05-25. BOLEIBOLA. Getxo BKT Espainiako Haur Neskeen mailako txapeldunordea izendatzen da Kastellonen finalean galtzean 0-3 emaitza batekin Elche Salesianos A taldearen aurrean

2014-05-11. KAYAK. Getxo Kayaka taldeko Xabier de Velascok Brontsezko domina bat eskuratzen du Badajozen lehiatutako Espainiako Maratón Txapelketako Haur mailan.

2014-05-10. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo taldeko Mikel eta Iñaki Bildosola, Jokin Olabarria eta Mikel Iriondo igerilariek  + 120 Master mailako  4x100 estiloko Munduko Errekorra gainditzea lortu dute, hiru segundu baino gehiagotan hobetzean talde japoniar batek zeuzkan munduko errekorra. Orain errekorra hiru minutu, hogei ta zazpi segundu eta berrogeitahamar ehunenekoa da.

4x100 estilos  +100Master mailan Getxo Igeriketa Waterpolo taldeko Ibai Elorriaga, Eder Isuskiza, Arturo Carracedo eta Adnan Mustafic igerilariek Espainiako Errekorra gainditzea  lortu dute hiru minutu, berrogei ta hamaika segundu eta hirurogei ehuneneko denbora batekin.

2014-04-18. ERRUGBIA. Getxo ERRUGBIA taldeko Jon Zabala Europako txapeldunordea izendatzen da Espainiako 18 urte azpiko selekzioarekin Polonian Errusiarekin galdu ondoren finalean 3-27 emaitza batetik.

2014-03-30. Raspas del Embarcadero Arraun Elkarteko Virginia Díaz arraunlariak zilarrezko domina bat eskuratzen du Gironako Banyoles herrian lehiatutako Espainiako Udaberriko Trial Openeko 2000 metro Skiff. 

2014-03-16. ESKIA. Jon Santacana ESKIAtzaile getxoztarra, Miguel Galindo bere gidariarekin batera, bi dominekin bueltatu da Sochiko (Errusia) Neguko Jokoetatik. Urrezko domina eski alpinoko jaitsieran poltsikoratu zuen eta zilarrezkoa, eslalomeko proban.

 2014-03-15. IGERIKETA. Estibaliz Landaburu Getxoko Uribe Kosta Elkartearen igerilariak hiru domina lortu ditu iragan astean zehar Almerian lehiatutako adimen urritasuna duten kirolarientzako Espainiako Txapelketan. 50 metro libre eta tximeletako probetan eskuratu zituen urrezko bi domina. Azken lehia honetan, gainera, Espainiako errekorra berdindu zuen. Azkenik,  zilarrezkoa 100 metro libreetan heldu zen.

2014-03-01. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo Taldeak zilarrezko domina bat eskuratu du Orensen lehiatu zen Espainiako Haur mailako Txapelketako  4x200 errelebu libre mailan. Julen Olaso, Jorge Cifrián, Jon Novo eta Jorge Laka izan ziren taldea osatu duten igerilariek.

2014-02-16. ARRAUNA INDOOR. Raspas del Embarcadero Arraun Elkarteko Marcos Morales arraunlariak Zilarrezko domina bat eskuratzen du Boston hiri estatubatuarrean lehiatutako Arraun-ergometro Munduko Txapelketan  

2014-02-15. TAEKWONDOA. Ilargi Garcíak Brontsezko domina bat lortzen du Pontevedran lehiatutako Espainiako Txapelketako Junior 46 kilo azpiko mailan.

 2014-02-07. KARATE. Xabier Peredak Urrezko domina lortu du Portugaleko Lisboan lehiatu den Europako Txapelketan eta Europako Txapelduna izendatzen da Kata mailan Goktas turkiarra gainditzean finalean 

2014-01-26. JIU-JITSU. Mikel Uribek urrezko domina bat lortzen du Lisboan lehiatutako Munduko Txapelketako lehenengo proban.

2014-01-18. TAEKWONDOA. Ilargi Garcia Euskadiko Txapelduna izendatzen da Junior mailako 46 kilo azpiko mailan. 

2014-01-11. IGERIKETA. Getxo Igeriketa Waterpolo taldeko Julen Olaso Haur mailako Alde Haundiko Euskadiko Txapelduna izendatzen da Fadurako igerilekuan.

2014-01-07. TAEKWONDOA. Raquel Hernandezek urrezko domina eskuratzen du Espainiako Klubeko Txapelketan eta brontsezko domina Errege Kopan Kastellongo Oropesa del Mar lehiatu ziren txapelketetan.

2014-01-05. SASKIBALOIA. Kadete mailako Getxo Saski taldeko Leire Benito del Valle jokalariak zilarrezko domina bat lortzen du Euskadiko Selekzioarekin finalean galtzean Kanariar Uharteko selekzioaren aurrean.

 

2013/12/21. TAEKWONDOA. Raquel Hernándezek urrezko domina eskuratzen du Espainiako Taldekako Txapelketetan eta brontsezkoa Errege Kopan. 

2013/11/10. KARATE. Xabier Peredak Brontsezko domina bat eskuratu du Guadalajaran lehiatutako Karate Mundoko Txapelketako Kata mailan.

2013/10-26. ARRANTZA. Cristina Gutierrezek Zilarrezko domina bat eskuratu du Malagako Torremolionos hirian lehiatutako Munduko Arrantza Txapelketako Taldekako mailan.

2013/09/28. ARRAUNA. Getxo Arraun Beteranoak ABE Ligako txapeldunak izendatu dira Armintzan lehiatutako estropadan irabazi ondoren.

2013/08/23. SASKIBALOIA. Joventut taldean jolasten den Xabi López Aróstegi jokalari getxotarra Europako Txapelduna izendatu da espainiako selekzioarekin 16 urte azpiko mailan Ukranian lehiatu den Txapelketako finalean nagusitzean Serbiari 63-65 emaitza batekin. 

2013/07/21. KAYAK SURF. Oskar Martínez getxotarra Kayak Surf Munduko Txapelketan nagusitzen da Euskadiko selekzioarekin.

2013/07/14. BELAR HOCKEYA: Jolaseta taldeko jokalaria den Alejandra Lecanda B mailako Europako Txapelduna izendatzen da Espainiako selekzioarekin eta mailaz igotzen da.

2013/06/30. ARRAUNA. Virginia Diaz Raspas taldeko arraunlariak 23 urtez azpiko Espainiako skiff Txapelketa eskuratzen du Sevillan.

2013/06/21. TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejo Espainiako Txapelduna izendatu da erlojupeko eran Leongo Bembibre herrian lehiatutako lasterketan. 

2013/05/11. FUTBOLA. Galea taldeak Lurraldeko Ohorezko mailara igotzen da lehendabiziko aldiz bere historian liga bukatu baino ihardunaldi bat lehenago 

2013/05/01. ARRAUNA. Raspas Arraun Elkarteko 8+ ontzia Euskadiko Txapelduna izendatu da Legution

2013/04/28. ARRAUNA. Haur mailako Getxo Arraun Taldeko batela Espainiako Txapeldunordea izendatu da
2013/04/28. TAEKWONDOA. Oihane García Euskadiko Txapelduna izendatu da Kadeta mailan
2013/04/21. ARRAUNA. Haur mailako Getxo Arraun Taldeko batela Euskadiko Txapelduna izendatu da
2013/04/21. TAEKWONDOA. Ilargi García Euskadiko Txapelduna izatea lortzen du Junior mailan.
 2013/03/21. FUTBOLA. Gazte mailako Getxo Igeretxe taldea Ohorezko mailara igo da Lauro Ikastola taldeari gainditu ondoren Faduran 2-1 emaitza batekin.
2013/03/20. FUTBOLA. Gazte Mailako Arenas Taldea Ohorezko mailara igo da Sestao taldeari gainditu ondoren 3-1 emaitza batekin Gobelan. 2013/03/11. ESKI.Jon Santacana Munduko Kopako txapelduna izendatu da Errusiako Sochi herrian lehiatutako proban.
2013/03/09. BELAR HOCKEYA. Jolaseta Gizonen taldea igo da Ohorezko A mailara igoerako faserik jolastu gabe, lau filialak sailkatu bait ziren igoerako fasea jolasteko eta ezin ziren igo.
2013/03/02. PALA. Koldo Larrinaga Binakako Munduko Txapelduna izendatzen da Pablo Fustorekin batera finalean gainditzean Gaubeka eta Ayerbe osatutako bikoteari 3-0 emaitza batekin.
2013/02/20-27. ESKIA. Jon Santacanak hiru urrezko domina gehitzen ditu Gironako La Molina herrian lehiatu diren Paralinpiko Munduko Txapelketetan Santacanak dominak eraman zituen Supererraldoian, Jaitsieran eta Slalom Erraldoian.

2013/01/26. ARRAUNA. Virginia Diaz Los Raspas Arraun Elkarteko arraunlariak Ampostan (Tarragona) lehiatutako 23 urtez azpiko Espainiako arraun ergonomiko Txapelketa eskuratzen du.

2013/01/05. ATLETISMOA. Club Atletismo Getxo Taldeko Talia Lujua Pentatloneko  Euskadiko Txapelduna izendatu da Junior eta Erabateko mailan  Donostian lehiatutako Euskadiko Txapelketan irabaztean. Bost modalitatek osatzen dute pentatlón kirola, eta Talia Lujuak hiru probetan irabazi zituen (Pisu, Luzera Jauzia eta 800 metro), beste batean bigarrena izan zen ( 60 metroko Hesian) eta geratzen denean hirugarrena sailkatu zen (Altuera Jauzia). Proba bakoitzeko puntuak gehitzean, Talia Lujua 2681 puntu gehitu zituen.

 

2012/12/15. KULTURISMOA. Iñigo Ortiz de Mendivilek brontsezko domina bat lortu egin du Budapest hirian lehiatutako Munduko Txapelketako larogei kilo baino gehiagoko mailan berrogei ta hamar urte baino gehiago dauzkaten kirolarientzat.

2012/11/03. KULTURISMOA. Sandra Ortiz de Mendibil Espainiako Txapeldunordea izendatu da Bikini Fitness Junior mailan Bartzelonako Santa Susana herrian lehiatutako txapelketan.

2012/10/27. TAEKWONDOA. Ilargi Garcíak brontsezko domina eskuratu du Gandian lehiatutako Espainiako Txapelketan.

2012/10/13. BELA. Abra Itsas Kirol Errege Elkarteko Amadeo Torrens regatista Espainiako Laser Radial Txapelketako garailea izendatu da Pontevedrako Vilagarcia de Arousa herrian lehiatutako txapelketan.

2012/08/23. ATLETISMOA. Francisco Javier Fontanedak zilarrezko domina eskuratzen du Europako Beteranoaren Txapelketako 5000 metroko proban 45 urte baino gehiagoko mailan.

2012/08/18. ATLETISMOA. Francisco Javier Fontanedak urrezko domina lortzen du Europako Beteranoaren Txapelketako 10000 metroko proban 45 urte baino gehiagoko mailan.

2012/08/18. TXIRRINDULARITZA. Jonathan Castroviejo Espainiako Itzuliaren liderra da Iruñean lehiatutako taldekako erlojupeko eran irabaztean MoviStar talderekin. Bi etapa geroago maillot gorria galdu egin zuen Arrateko Gainan.

2012/07/14 FUTBOLA. Jonas Ramalhok 19 urtez azpiko Europako Txapelketa eskuratzen du Espainiako selekzioarekin finalean Greziari irabazi ondoren, 1-0.

2012/06/02. FUTBOLA. CD Getxo taldea hirugarren mailara itzuli da Ohorezko Lurralde mailako txapelketa lortu ondoren

2012/06/02. IRRISTAILUZKO HOCKEYA. Jolasetak Kopa Euskadi txapelketa eskuratzen du bigarren urtez jarraian finalean Aurrera taldeari 2-6 irabazi ostean.

2012/05/12. FUTBOLA. Bizkerre emakumeak igoera lortzen du Euskadiko Txapelketa mailara Ugeragataldeari irabazi ondoren Boluen 4-0 emaiza batekin.

2012/05/12. FUTBOLA. Arraultzaldeon taldeak igoera lortzen du bigarren lurraldeko mailara Trapagaran C taldeari irabazi ondoren Boluen 11-1 emaitza batekin.

2012/04/29. ERRUGBIA. Getxo Neskeen Rugby Taldea Euskal Ligaren Txapelduna izendatzen da Uribealdea taldeari irabaztean finalean 67-0 emaitza batekin.

2012/04/28. FUTBOLA. Galea B taldeak igoera lortzen du bigarren lurraldeko mailara Neguri taldeari irabazi ondoren Boluen 1-0 emaitza batekin.

2012/04/28. FUTBOLA. Gazte mailako Getxo taldeak Euskal Ligaren Txapelduna izendatzen da Antiguoko liderrari irabaztean 95 garren minutuan 1-0 emaitza batekin.

2012/04/15. KIROL ARRANTZA. Cristina Gutierrez getxotarra Espainiako Txapelduna izendatu da Itsas Kostaldeko mailan, Mallorkako Palmako HONDARTZA.n lehiatutako txapelketan, urrezko domina bat lortuz. Buruz buruzko mailan txapelduna izendatu ondoren, sailkatu da hurrengo urtean Espainian lehiatuko den Munduko Txapelketarako. Cristina Gutierrez beste urrezko domina bat lortu du taldekako mailan Euskadiko selekzioarekin.

2012/04/08. ATLETISMOA. Javier Fontaneda korrikalari getxotarra berrogei ta bost urteko baino gehiago mailako maratoi erdiko munduko txapelduna izendatu da Finlandiako Jyväskylä herrian lehiatutako munduko txapelketetan. Javier Fontanedak ordu bat, hamar minutu eta berrogei ta zortzi segundutako denboraz helmugaratu zen, hiru minutu eta hogei ta hamabi segundu ateraz bigarren sailkatuari, Lauri Friari finlandiarrari.

2012/04/01. FUTBOLA. CD Getxoko Gazte mailako taldeak Nazional Ligara igoera lortu du, Euskal Ligari bi jardunaldi falta zaizkionean bukatzeko. Indartsuren aurkako garaipenak ,1-3ko emaitzarekin, igoera hau eman dio Getxori. Taldearentzat bere bigarren igoera jarraian izango da eta horrela 2009. urtean galdutako maila berreskuratzen du.

2012/02/18. BOLEIBOLA. Gazte mailako Neskeen Getxo taldea Euskadiko txapelduna izendatzen da Fadurako KIROLDEGIAn jolastutako finalean gainditzean Galdakao taldeari 3-0 emaitza batekin ( 25-23 / 25-16 eta 25-21). Talde getxotarra jarraian lortutako bostgarren Euskadiko Txapelketa da.

2012/02/02. ESKIA. Jon Santacanak urrezko domina bat lortu zuen Gironako La Molinan lehiatutako Eski Paralinpiko Munduko Kopako proban. Gainera, Santacanak bi zilarrezko domina gehitu ditu slalometan.

 

 

2011/10/23. KAYAK. Naiara Gomez getxotarrak, María Pérez galizarrarekin batera, brontsezko domina eskuratzen du Singapurreko Munduko Txapelketan maratoi mailan.

...

Directo

Jarraitu kirolaren gaurkotasuna Getxon